לאחר שפורסמו התיעודים מיום שישי בהם נראים מספר רעולים פנים מהדרום יורים כשפלג גופם העליון מחוץ לרכב עם נשקים שלופים במהלך חגיגות חתונה שהביאו למעצר החתן, הבוקר (שני) הודיעה המשטרה כי עיכבה אב ובן מפזורת רמת חובב בחשד למעורבות באירוע הירי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך חיפושים שערכה הלילה המשטרה, אותרו גם ג'יפ ובו קליעים וכן שני כלים מסוג "רייזר" (סוג של טרקטורון) שהשתתפו בתהלוכה. מהמשטרה נמסר כי האב ובנו הועברו לחקירה ביחידה המרכזית של משטרת ישראל בבאר שבע.

כוונת שנתפסה הלילה בנגב (צילום: דוברות המשטרה)
כוונת שנתפסה הלילה בנגב | צילום: דוברות המשטרה

החתונה התרחשה ביום שישי האחרון והתיעודים שהופצו מהשיירה עוררו סערה לאור הירי האוטומטי שבוצע לאור יום ובאין מפריע. החתן, תושב שגב שלום, עוכב אתמול לחקירה ביחידה המרכזית של משטרת ישראל.

"המשטרה פועלת בנחישות נגד אחזקה, סחר ושימוש באמל"ח וכנגד נהיגה פרועה המסכנת את משתמשי הדרך", הדגישו במשטרה. "בזכות פעילות מודיעינית תפסה המשטרה כמויות נשק חסרות תקדים, בישובי המגזר הערבי בפרט. משטרת ישראל תמשיך לפעול למניעה, סיכול ואכיפה של אחזקה, סחר ושימוש באמצעי לחימה למען שלומם וביטחונם של כלל אזרחי מדינת ישראל ותמשיך לפעול כנגד ביריונות בכביש וכנגד נהגים הנוהגים בניגוד לחוק תוך שהם מסכנים את עצמם ואת משתמשי הדרך האחרים".

ראשי רשויות בדרום הפנו אצבע מאשימה למשטרה והגדירו את התופעה כאזלת יד של המשטרה. לטענתם, אירועים מסוג זה מתרחשים מדי שבוע כשהתושבים חוגגים בצורה לא חוקית ומסכנת חיים.

"הסרטון שאנו חוזים בו נגרם כתוצאה מענישה מגוחכת של בתי המשפט בישראל", אמר פיני בדש ראש מועצת עומר בתגובה לאירוע. "רק החמרת הענישה תסייע לבלום את התופעה המסוכנת אותה אנו רואים מידי יום בכבישי הנגב, משטרת ישראל והשב"כ מתבקשים לעצור מיידית את העבריינים ולאתר את הנשקים הגנובים הנמצאים בפזורה".

סמנכ"ל עמותת אור ירוק התייחס לאירוע. "התמונות הקשות של נהגים שנוסעים לאור היום וללא חשש בפראות תוך ירי והשתוללות מצביעות על הזלזול בחיי אדם", מסר. "לא ייתכן מקרים כאלו יתרחשו במדינת חוק בשנת 2018, מקרים שכבר הביאו לפגיעות באנשים תמימים שרק עמדו בצד הדרך. זוהי התוצאה הישירה לכך שיש רק כ-200 ניידות תנועה במקום 450 ניידות כפי שהממשלה החליטה, הרי ברור שאם הייתה שם משטרה אף אחד לא היה מעז לסכן ככה את האוכלוסייה שומר החוק".