ראש הממשלה נתניהו אומר הערב (רביעי) כי "האוויר יצא מהבלון" של החשדות נגדו בפרשת הצוללות. "התברר לחלוטין שהשיקולים שלי בעניין הצוללות וכלי השיט היו ענייניים לחלוטין, וכמו תמיד היו בעד ביטחון ישראל", אמר בסרטון שהעלה לחשבון הפייסבוק שלו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כהרגלו, ראש הממשלה לא פספס הזדמנות לעקוץ גם את התקשורת הישראלית. "הייתי מצפה מכלי התקשורת ומפוליטיקאים כמו יאיר לפיד ובוגי יעלון שייתנצלו – עד עכשיו זה לא קרה", אמר. "אבל איך אומרים? האוויר יצא מהבלון הזה, וסופו לצאת מכל שאר הבלונים האחרים. האם אז ייתנצלו? ספק, אבל אפשר לקוות".

חוקרי יחידת להב 433 במשטרה הגיעו אתמול למעון הרשמי בבלפור כדי לחקור את ראש הממשלה בנימין נתניהו בפעם התשיעית בתיקים שבהם הוא חשוד, כפי שפורסם ביום שני ב"מהדורה המרכזית". החוקרים גבו מנתניהו גם עדות פתוחה בתיק 3000 (פרשת הצוללות) שבו הוא אינו חשוד, והחקירה והעדות נמשכו כשש שעות. בכך הפתיעו החוקרים את ראש הממשלה, שנערך  לחקירה דווקא בתיק 4000 (תיק בזק) בו הוא חשוד, אלא שחוקרי להב 433 הפתיעו אותו וביקשו ממנו למסור עדות דווקא בתיק בו הוא אינו חשוד, תיק 3000 - פרשת הצוללות.

החוקרים ביקשו מרה"מ שיסביר את השיקולים שהנחו אותו ואת ההחלטות שקיבל במהלך המגעים לרכישת הצוללות. בנוסף, ביקשו החוקרים להבין כיצד כל הגורמים בסביבתו של נתניהו ידעו ואף היו מעורבים בפעולות שנוגעות לכאורה בפלילים והוא לא ידע על כך. בתגובה שנמסרה לאחר העדות נאמר כי הוא "פרט בהרחבה את מכלול השיקולים המקצועיים שהנחו אותו בקבלת ההחלטות בנושא הצוללות וכלי השיט וחשיבותם לביטחון המדינה" וכן כי הוא "מברך על ההזדמנות שניתנה לו להבהיר את התמונה בשלמותה ולשים קץ אחת ולתמיד לטענות השווא שהושמעו נגדו על ידי פוליטיקאים ואחרים".

עדותו של ראש הממשלה הייתה כנראה פעולת החקירה האחרונה בפרשת הצוללות. כעת מתחילים לסכם את החקירות ולגבש את ההמלצות בנושא. כבר לפני כחודשיים אמר המפכ"ל אלשיך בראיון ל"מקור ראשון" שיוגשו כתבי אישום נגד דמויות המפתח בפרשה כשהכוונה היא לאבריאל בר יוסף, אליעזר מרום וכמה מעורבים נוספים. לגבי דוד שמרון טרם התקבלה החלטה סופית האם להגיש נגדו כתב אישום.