חוקרי יחידת להב 433 במשטרה הגיעו למעון הרשמי בבלפור כדי לחקור את ראש הממשלה בנימין נתניהו בפעם התשיעית בתיקים בהם הוא חשוד, כפי שפורסם אמש (שני) ב"מהדורה המרכזית". החוקרים גבו מנתניהו גם עדות פתוחה בתיק 3000 (פרשת הצוללות) שבו הוא אינו חשוד, והחקירה והעדות נמשכו כ-6 שעות. אחרי הפוגה של כשלושה חודשים, ככל הנראה זו לא תהיה החקירה האחרונה של ראש הממשלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתום החקירה כי הוא "פרט בהרחבה את מכלול השיקולים המקצועיים שהנחו אותו בקבלת ההחלטות בנושא הצוללות וכלי השיט וחשיבותם לביטחון המדינה" וכן כי הוא "מברך על ההזדמנות שניתנה לו להבהיר את התמונה בשלמותה ולשים קץ אחת ולתמיד לטענות השווא שהושמעו נגדו על ידי פוליטיקאים ואחרים".

החוקרים שניסו להיכנס למעון הרשמי נתקלו בקבוצה של כעשרה מפגינים שמחו נגד השחיתות ועיכבו את כניסתם. רק לאחר כשתי דקות הצליחו החוקרים לעבור את מחסום הבידוק. לנתניהו צפויה עוד חקירה בתיק 4000 (בזק-וואלה) וחקירת השלמה בתיק 2000 (השיחות עם מו"ל ידיעות אחרונות), בעקבות עדותו של עד המדינה ניר חפץ. עם זאת, רעייתו שרה לא צפויה להיחקר.

ביום חמישי יזומן לחקירה נוספת באזהרה בתיק 2000 גם חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני). במשטרה חושדים כי בחקירתו הקודמת כבל מסר מידע שגוי בכל הקשור לפגישותיו עם נוני מוזס בנוגע לקידום חוק "ישראל היום". ייתכן שגם חברת הכנסת ציפי לבני תידרש למסור עדות בתיק.

מחאת רשת נגד רה"מ (צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90, חדשות)
נתניהו. חקירה תשיעית | צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90, חדשות

כבל הוא יוזם חוק "ישראל היום", שניסה למנוע חלוקת עיתונים בחינם בישראל. בשנה שעברה טען ברייאון בתוכנית "פגוש את העיתונות": "כשהגשתי את חוק 'ישראל היום', לא הכרתי את נוני מוזס. ידעתי לאורך כל הדרך שאני צריך לשמור את עצמי מכל משמר כיוון שאהיה חשוף למתקפות, אבל הוא דיבר איתי כמו ש[מו"ל "הארץ", עמוס] שוקן מדבר איתי על דברים שנוגעים לעיתון שלו".

כבל הוסיף: "אני לא חלק מהסיפור המסריח הזה. עם נתניהו אין לי סיג ושיח". על הפגישות בין ראש הממשלה למו"ל ידיעות אחרונות הוא אמר: "משוחחים בסוג כזה של התנשאות שני אנשים שמתעבים זה את זה. אני מרגיש איום ונורא. הדברים מבחילים וגורמים לי לתחושה קשה מאוד". הוא התייחס לעדות שמסר במשטרה בנוגע לפרשה: "ביקשו לדעת האם נוני או ראש הממשלה ביקשו ממני להתחיל מהלך כזה או אחר. מהרגע שהחוק עבר בקריאה טרומית - לא ניהלתי עם אף אדם סיג ושיח בנושא".

ממקורב למשפחה לעד מדינה. חפץ (צילום: פלאש 90, חדשות)
ניר חפץ. העדויות ששינו את התמונה | צילום: פלאש 90, חדשות

לפני כשבועיים וחצי נחשפו עדויותיו של ניר חפץ. עד המדינה העיד במשטרה במסגרת חקירת תיק 4000 וסיפק עדויות לכך שנתניהו ובעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ידעו בזמן אמת שראש הממשלה מספק הטבות רגולוטריות דרמטיות - ובתמורה אלוביץ' גייס את אתר "וואלה" לטובת משפחת נתניהו. חפץ העיד כי "דיבר עם אלוביץ' 6-7 פעמים ביום", והביא עדויות דו צדדיות לכך שגם רה"מ נתניהו וגם שאול אלוביץ' היו מודעים לקשר המושחת.

עד המדינה הוסיף בעדותו במסגרת תיק 1000 (פרשת המתנות) שמות נוספים וסיטואציות אחרות היכולות להצביע על דפוס כללי מצד הזוג נתניהו. למשל, לפי עדות חפץ, במהלך ביקור של משפחת נתניהו במנהטן, יהודים עשירים נתנו לשרה נתניהו כרטיסי אשראי והיא קנתה לעצמה טובין. אלו, הגיעו בחבילות לבית המלון בו שהתה מבלי שידוע מי שילם. בנוסף, חפץ מסר לחוקרי המשטרה עדויות בתיק מעונות ראש הממשלה, כולל אנשים שנחקרו במהלך השבוע שעבר.