העימות ברהט - בית המשפט דחה את טענת המשטרה: למרות שהוגשה הצהרת תובע (לקראת כתב אישום) נגד שלושה תושבי רהט בגין תקיפת שוטרים בסוף השבוע, בית המשפט המחוזי בבאר שבע החליט הערב (רביעי) לשחרר אותם למעצר בית. המשטרה ביקשה להאריך ב-8 ימים את המעצר, אך שלושת החשודים ישוחררו לביתם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בית המשפט קבע כי המסוכנות של שלושת החשודים אינה ברמה שמצדיקה מעצר והורה לשחררם. עורכי הדין מוחמד רחאל ונטלי אוטן בירכו על ההחלטה, אותה כינו "אמיצה". לדבריהם, "סוף סוף זעקתנו נשמעה בבית המשפט והצדק נעשה. נקווה שאמון הציבור במשטרה ישוב לתושבים".

ביום ראשון פרסמה המשטרה תיעוד שאמור להוכיח כי השוטרים שביצעו מעצר אלים של תושב רהט דווקא פעלו כהלכה: במשטרה מתעקשים עדיין כי התקרית החלה לאחר שנוסעי הרכב ברחו מהמקום. אולם תמונות ממצלמת אבטחה נוספת, המטילות ספק בגרסת המשטרה ובעדויות שהוצגו בבית המשפט, נחשפו ביום ראשון במהדורה המרכזית.

צפו בריאיון ובתיעוד החדש
תיעוד: מי התחיל את המהומה ברהט? | צילום:

בתיעוד החדש נראה הרכב בו נסעו החשודים כשהוא במהירות נמוכה, ואף מבצע פניית פרסה בטרם הוא נעצר - לא בורח כלל. הרכב המשטרתי שנוסע אחריו ממשיך בנסיעה, והחשודים יוצאים הרכב בזעם - אולם לא מסכנים את השוטרים. בהמשך נראה הרכב המשטרתי דוהר לעבר החשודים ועוצר לידם, השוטרים יוצאים החוצה - ואז מתחילה המהומה.

לטענת המשטרה, הסטירה לתושב רהט הגיעה רק לאחר שאחד החשודים, אוסמה אבו סיאם, הרים סלעים וצעק לעברם "איטבח אל יהוד". אלא שבסרטון נראה החשוד מגיע לזירה רגוע, מביט מהצד על המתרחש - ואז נדחף בפתאומיות לקרקע בידי השוטרים, לכאורה בלי סיבה. רק אז הוא מרים אבן, לדבריו לצרכי הגנה עצמית.