אין תמונה
חיה ונורית מאלוק ז"ל

המשטרה הודיעה היום (חמישי) כי בתום חקירת האח החשוד ברצח שתי אחיותיו ביפו בחודש שעבר יוגש נגדו כתב אישום. זאת לאחר שהודה במיוחס לו ומיד לאחר ביצוע המעשה התקשר למשטרה והודיע: "רצחתי עכשיו את שתי האחיות שלי , תגיעו". החשוד, פאדי מאלוק, יואשם ברצח אחיותיו נורית וחיה מאלוק ז"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שתי האחיות בנות 19 ו-21 נמצאו בעקבות שיחת האח עם המוקד ללא רוח חיים בדירת מגורים ביפו. אחיהן בן ה-24, המוכר למשטרה ולגורמי הרווחה, התקשר לאחר ביצוע המעשה למוקד 100 של המשטרה ודיווח על ביצוע הרצח. המוקדנית החזיקה אותו על הקו עד שהגיעו השוטרים לדירה. הוא נעצר כבר באותו יום ונפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע. צוותים של מד"א שהוזעקו לזירה נאלצו לקבוע את מותן של שתי הצעירות.

כשנעצר מאלוק, גילו השוטרים שהוא כבר הורשע בעבר באיומים כלפי אחת מהן. לפני כשבוע וחצי נחשפה במהדורה המרכזית עדותה של אחת הנרצחות, חיה מאלוק ז"ל, במשטרה בתיק האיומים, שמהווה סוג של רמז לבאות: "הוא קילל ואיים, שבר את כל מה שהיה לי בחדר".

העדות במשטרה מתיק האיומים ההוא מגלה דפוס פעולה ברור שלא מפתיע שהגיע לכדי רצח. הסיפור בתיק האיומים התחיל כשהיה סכסוך בבית משפחת מאלוק. פאדי, שחשוד ברצח, הגיע והתערב באלימות. חיה ז"ל, פנתה למשטרה נגד אחיה: "הוא התחיל לצעוק ולקלל. הוא נכנס מהר לחדר והתחיל לשבור את כל מה שהיה שם. שבר את הטלוויזיה בחדר, את הדי.וי.די החדש שהחבר קנה לי והעיף את התמונה מהקיר".

חיה ז"ל הוסיפה בעדותה: "הוא התקרב ובא להרביץ לי, קילל ואיים, אבל האחים שלי משכו אותו אחורה". מהמשך העדות עולה כי חיה התריעה כי עלול לקרות אירוע חמור יותר: "החברה שלו עמדה בינינו ואמרה 'אל תיגע בה - היא תתקשר למשטרה'. כולם ראו מה קרה, אבל אף אחד לא עזר לי, כולם מפחדים ממנו", סיפרה. "הזמנתי משטרה וכאשר השוטרים הגיעו, הם שמעו את פאדי ממשיך לקלל אותי". בעקבות העדות במשטרה, השוטרים עצרו את פאדי ובתום חקירה תביעות מרחב יפתח הגישו נגדו כתב אישום. באופן אבסורדי, למרות שהתנהלו מולו הליכים, פאדי המשיך לחיות עם שתי האחיות שלו באותה הדירה.

השכנים סיפרו שהמצב בדירה, שהכילה לפחות 13 אנשים לפי עדויות השכנים, היה קשה: הורים, ילדים ונכדים חיו בה יחד בצפיפות גדולה בשנה האחרונה. לפי עדויות השכנים, רעש רב וצעקות נשמעו מהדירה פעמים רבות - וגם בלילה בו בוצח הרצח. שכנים של המשפחה סיפרו על התנהגות לא שגרתית ופראית מצדו של החשוד: לדבריהם, לא פעם נשמעו צעקות מהדירה ולטענתם הרצח היה "ידוע מראש".

"היו הרבה מריבות בדירה"

טניה מורגולוב, אחת השכנות, אמרה להחדשות: "כל הזמן היו שם מריבות וצרחות ומכות ואנחנו צרחנו וביקשנו עזרה. כל הזמן התקשרנו למשטרה ולשירותים סוציאליים, אמרו שזה בעיה - היה אפשרי לעשות משהו ועכשיו שתי בנות חמודות הלכו ולכל אחת מהן יש ילד".

חיים, שכן נוסף בבניין, אמר: "היו הרבה מריבות, זו משפחה קצת בעייתית - תמיד היו פה הרבה אנשים. הם גרו פה איזה חצי שנה, תמיד היו צעקות וויכוחים". על החשוד אמר: "דווקא בחור טוב, בהתחלה כשהגענו הוא עזר למי שביקש. לא יודע אם הוא תכנן את זה או מה בדיוק יש ביניהם, כנראה שהיה ביניהם משהו".

יאיר גולדשטיין, פרמדיק מד"א שהגיע לזירה, סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לדירה שם ראינו שתי נשים, הן היו מחוסרות הכרה, ללא דופק, ללא נשימה, עם סימני אלימות, ביצענו בדיקות רפואיות ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותן במקום".