דבורה הירש ז"ל - הרצח לא פוענח (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
דבורה הירש ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

התפתחות נוספת בחקירת רצח דבורה הירש: המשטרה התירה היום (שלישי) לפרסום כי גייסה עד המקושר למעגל הפנימי של העבריינים החשודים במעורבות בחיסול גרושתו של עד המדינה טל קורקוס. גיוסו עשוי להוות פריצת דרך, כי הוא צפוי לספק מידע על הרצח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול נעצר יניב (ניבי) זגורי, ראש ארגון פשע החשוד במעורבות בחיסולה של הירש, גרושתו של העבריין טל קורקוס. בדיון שנערך בדלתיים סגורות, הסכים זגורי שמעצרו יוארך בשבוע.

בנוסף לזגורי נעצר חשוד נוסף במעורבות בפרשה. המעצרים מאתמול מתווספים לגל המעצרים מהשבוע שעבר, אז נעצרו שבעה בני אדם מהדרום בחשד למעורבות ברצח של הירש לפני כשנתיים לעיני ילדיה. קורקוס עצמו נרצח בשנה שעברה.

אורי בן נתן, עורך דינו של זגורי אמר בעקבות המעצר: "מרשי מכחיש את החשדות נגדו. אין לו כל חלק במעשה. ביום הארוע , כזכור, הוא תושאל על ידי חוקרי המשטרה ואפילו לא נעצר. העובדה שהוא מואשם ברצח טל קורקוס (שגם אותו הוא מכחיש) אינה עילה להאשימו גם ברצח זוגתו".

יניב זגורי (צילום: חדשות)
מעצרו הוארך בשבוע. זגורי | צילום: חדשות

גל המעצרים בשבוע שעבר התבצע בתום חקירה סמויה שערכה משטרת ישראל יחד עם פרקליט מלווה מהפרקליטות, וכאשר עברה החקירה לשלביה הגלויים. בלשי המשטרה עצרו את החשודים במעורבות ברצח דבורה הירש בחודש מרץ 2016. צו איסור פרסום הוטל על פרטי הפרשה.

לפני שנה וארבעה חודשים כאמור חוסלה הירש לעיני שלושת ילדיה על ידי אדם שהגיע לזירה רכוב על אופנוע, הגיע לרכבה וירה בה למוות. אז רמז העבריין הבכיר קורקוס כי הוא מתכוון לנקום במי שביצע את הרצח והוא סיפר למקורביו שלא יהיה שקט עד שהצדק ייעשה. המשטרה עצרה אמנם מספר חשודים בביצוע המעשה, אך כולם שוחררו והתיק לא פוענח עד השבוע שעבר.

לקורקוס עבר פלילי עשיר והוא השתייך בעבר לארגון הפשע של ניבי זגורי בדרום. בשלב מסוים החליט לחצות את הקווים ולשמש כעד מדינה נגד זגורי. עדותו סייעה לפרקליטות להגיש נגד זגורי כתב אישום על זריקת רימון לבתיהם של קצין שב"כ ועיתונאי.