החקירה נמשכת: בית המשפט האריך היום (חמישי) את מעצרו של החשוד ברצח הכפול של שתי אחיותיו ביפו ב-11 ימים. במהלך החקירה התחזק החשד שהרקע לרצח הוא חשדו של האח כי השתיים פגעו בכבוד המשפחה. הצעיר הודה במעשה במהלך החקירה, ובית משפט השלום בתל אביב יחליט האם להאריך את מעצרו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחותן הגדולה של השתיים, שלא הייתה בבית המשפחה בזמן הרצח, סיפרה לחדשות על התחושות הקשות: "קשה מאוד לדעת ששתי האחיות שלי לא בחיים, מאוד כואב. זה צער רב, לכל אחת מהן יש ילד".

על אחיה החשוד ברצח אמרה: "אלוהים ישלם לו על זה, הוא פשוט ילד ללא רחמים. הוא שפוי, הוא היה שפוי - כנראה הוא חזר הביתה, לא יודעת מה הוא חשב לעצמו ומה עבר לו בראש שהוא רצח את שתי האחיות. אין לי שמץ של מושג מה עבר לו בראש - נראה לי שהוא היה מסומם, אני לא יודעת מה היה שם".

האחות אמרה כי "אין לה מושג" איך המשפחה תמשיך הלאה לאחר הטרגדיה המשפחתית: "לאט לאט נתחזק ונקום, אנחנו צריכים לצבור כוח בשביל לעמוד על הרגליים. זה לא פשוט, לא קל לדעת שאתה מאבד שתי אחיות שהן יותר קטנות. נכון שהייתה לנו תקופה שלא היינו בקשר, אבל הן הנשמה שלי וזה אותו דם".

"זו טראומה לכל החיים"

האחות הגדולה הבהירה כי אין צידוק לרצח - והדגישה כי לא ידוע לה מה קדם למעשה הרצח. "נקווה מאוד שנגדל את הילדים שלהם בנחת ושנשמתם תהיה בגן עדן, אין עוד מה להגיד - זו טראומה לכל החיים, נקווה שיהיה טוב". 

שתי האחיות, בנות 21 ו-19, נמצאו הבוקר ללא רוח חיים בדירת מגורים ביפו. אחיהן התקשר למוקד 100 של המשטרה ודיווח: "רצחתי שתי קרובות משפחה בביתנו". שניים מהאחים הנוספים שהיו בדירה בעת הרצח עוכבו גם כן לחקירה.

זירת הרצח, יפו (צילום: החדשות)
השוטרים בפתח בית המשפחה, הבוקר | צילום: החדשות

לפנות בוקר התקשר האח למשטרה ואמר כי דקר את שתי אחיותיו: המוקדנית החזיקה אותו על הקו עד שהגיעו השוטרים לדירה. צוותים של מד"א שהוזעקו לזירה לפנות בוקר נאלצו לקבוע את מותן של שתי הצעירות. האח החשוד במעשה מוכר למשטרה ולגורמי הרווחה.

השכנים סיפרו שהמצב בדירה, שהכילה לפחות 13 אנשים לפי עדויות השכנים, היה קשה: הורים, ילדים ונכדים חיו בה יחד בצפיפות גדולה בשנה האחרונה. לפי עדויות השכנים, רעש רב וצעקות נשמעו מהדירה פעמים רבות - וגם בלילה בו בוצח הרצח. שכנים של המשפחה סיפרו על התנהגות לא שגרתית ופראית מצדו של החשוד: לדבריהם, לא פעם נשמעו צעקות מהדירה ולטענתם הרצח היה "ידוע מראש".

זירת הרצח ביפו (צילום: החדשות)
זירת הרצח, הבוקר | צילום: החדשות

"היו הרבה מריבות בדירה"

טניה מורגולוב, אחת השכנות, אמרה לחדשות: "כל הזמן היו שם מריבות וצרחות ומכות ואנחנו צרחנו וביקשנו עזרה. כל הזמן התקשרנו למשטרה ולשירותים סוציאליים, אמרו שזה בעיה - היה אפשר לעשות עם זה משהו ועכשיו שתי בנות חמודות הלכו ולכל אחת מהן יש ילד".

חיים, שכן נוסף בבניין, סיפר: "היו הרבה מריבות, זו משפחה קצת בעייתית - תמיד היו פה הרבה אנשים. הם גרו פה בערף זה חצי שנה, תמיד היו צעקות וגם ויכוחים". על החשוד אמר: "דווקא בחור טוב, בהתחלה כשהגענו הוא עזר למי שביקש. לא יודע אם הוא תכנן את זה או מה בדיוק יש ביניהם, כנראה שהיה ביניהם משהו".