אהוד אולמרט, ארכיון
בשל הבדיקה, נדחה הדיון בקיצור העונש. אול | צילום:

פרקליטות המדינה הגישה היום (חמישי) בקשה לדחות את מועד הדיון בוועדת השחרורים בעניין קיצור עונשו של ראש הממשלה לשעבר אולמרט, שנקבע ליום ראשון הקרוב. תוך זמן קצר החליטה ועדת השחרורים לדחות את בקשת המדינה, והדיון ייערך ביום ראשון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בקשת הפרקליטות הגיעה לאחר שבמערכת אכיפת החוק הוחלט לפתוח בבדיקה משטרתית שנועדה לקבוע האם יש מקום לפתוח בחקירה פלילית מלאה בנושא החומרים המסווגים שהוצאו מתאו בכלא ומביתו של אולמרט ששימשו אותו לכתיבת ספרו.

בפנייה ששיגר פרקליט המדינה, שי ניצן, למשטרה, הסביר ניצן כי הדחייה נועדה לאפשר שהדיון יתקיים לאחר שייאספו נתונים נוספים בעניינו של אולמרט. עוד ציין ניצן כי לאור ממצאי הבדיקה יוחלט האם להפוך את הבדיקה לחקירה פלילית מלאה.

במסגרת הבדיקה, גבתה המשטרה עדויות ממספר גורמים ונתפסו מסמכים שונים. בנוסף, הבוקר פשטה המשטרה על הוצאת "ידיעות ספרים" של קבוצת ידיעות אחרונות בראשון לציון בניסיון לאתר מסמכים שונים ששימשו לכתיבת הספר של אולמרט שאמור להתפרסם, זאת בעקבות צו בימ"ש שאישר זאת. הבדיקה במשרדי הוצאת הספרים מגיעה כשבועיים לאחר הפרסום בחדשות 2 על הבדיקה שנפתחה בעניין.

לפני כחודש נחשף בחדשות 2 כי עורך דינו של אולמרט נתפס בסיום ביקור אצל רה"מ לשעבר, כשהוא מנסה להבריח מסמכים הנחשדים כמסווגים, שהיו על פי החשד ברשותו של אולמרט מאז סיים את תפקידו.

המסמכים הוחרמו מיד והועברו לבחינת הגורמים הרלוונטיים במערכת הביטחון. נבדקת האפשרות שהמסמכים נועדו לצורך כתיבת ספרו של אולמרט, והם הוברחו אליו מביתו אל תוך כותלי בית הכלא.