"הילדה שבורה, תקפו אותה בצורה לא אנושית", כך אמר היום (שלישי) דודה של א' בת ה-13 שעברה על פי החשד מסכת התעללות ושידול לזנות על ידי ילדה בת 16. "ניצלו את הגיל, החולשה והתמימות שלה ותקפו אותה בכל צורה אפשרית, בצורה מזעזעת ואכזרית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קרוב המשפחה של א' הוסיף כי "הם איימו עליה ופגעו בה פיזית ברמה שאני בתור בן אדם בוגר לא יכול לדמיין". לדבריו, "טרוריסטיות עשו את זה. אנשים שצריכים להיות מאחורי סורג ובריח, חיות אדם. הם מתנהגים כמו עבריינים, כמומשפחת פשע. תוקפים ילדה והביזיון הזה היה פשוט ניסיון לרצח".

הבוקר הותרה לפרסום מסכת התעללות שכללה שידול לזנות, אלימות קשה וסחיטה באיומים של בת 13 באשקלון - בגלל חוב של 300 שקלים. מחקירת המשטרה עולה כי קטינה כבת 16 וקטינה נוספת, בת 13.5, איימו על נערה בגלל חוב שהייתה חייבת למבוגרת מבין השתיים - וזו הציעה לה לשכב עם גברים על מנת להשיג את הכסף הנדרש.

השתיים נסעו עם בת ה-13 לדירתם של כמה גברים אזרחי סודן, ובהנחייתן קבעה עמם להיפגש בפארק בשעה מאוחרת יותר. בפארק נוהל משא ומתן עם אחד הגברים, בן 31, וסוכם עמו כי יקיים עמה יחסי מין תמורת 300 שקלים.

בהמשך השבוע החשודה המשיכה לסחוט את הנערה, ואיימה עליה כי אם לא תשיג לה את הכסף היא תשים מטען חבלה מתחת לרכב של אמה, תשרוף לה את הבית ואיימה עלייה באופן אישי. החשודה קיימה את הבטחותיה ותקפה באכזריות את הנערה. היא משכה בשיערה, בעטה בכל חלקי גופה כולל בפניה, ירקה עליה, כיבתה עליה סיגריה ושרפה את שיערה באמצעות מצת.

"חשבתי שהכסף בא ממלצרות"

מוקדם יותר היום סיפרה אמה של החשודה בהתעללות כי היא לא ידעה על דבר מהדברים שבתה חשודה בהם. "עד אתמול חשבתי שהבת שלי עובדת במלצרות ושמשם הביאה את הכסף", אמרה לחדשות 2 Online. לדבריה, היא לא ראתה את בתה במשך שבועיים, מאז שנעצרה, מלבד בבית המשפט. "אני אם חד הורית לשישה ילדים, המצב שלנו לא טוב, אני מרגישה כמו באבל".

הנערה סרסרה את בת ה-12 לזנות
החשודה סרסרה את הנערה לזנות | צילום: חדשות 2

 

אם לא די בכך, עולה מחומר החקירה כי חשוד נוסף, בן 12.5, דקר אותה בבטנה באמצעות ענף עץ חד עד שדיממה, והטיח את ראשה בגדר ובקיר סמוך. נער שעבר במקום הבחין במתרחש ושכנע את החשודה המרכזית לאפשר לו לקחת את הצעירה מהמקום. למחרת נפגשו החשודות עם הנערה שוב, והיות ושכחה את הכסף בביתה תקפו אותה באכזריות כשהן מאיימות עליה שבמידה ולא תביא להן את הסכום המבוקש, יהרגו אותה.

בחקירתן של שתי החשודות, האחת קשרה עצמה לחשדות המיוחסים לה ואילו חברתה בתחילה הכחישה את המיוחס לה בתואנה כי הקורבן חייבת לה כסף בעקבות משחק פוקר ועל כן דרשה ממנה את הכסף חזרה, וכמו כן הכחישה את עניין השידול לזנות והסחיטה. עם התקדמות החקירה ותוך שמעצרה הוארך, קשרה עצמה החשודה והודתה במיוחס לה, קרי עבירות סחיטה באיומים לאורך תקופה ארוכה, אלימות קשה ושידול לזנות עם החשוד הסודני.

בפשיטה שערכה המשטרה אותרו ונעצרו בדירה בעיר שלושה נתינים זרים סודנים שהועברו לחקירה. בתחילה הכחישו שלושתם את החשדות אך בהמשך פעולות חוקרי המשטרה ועדויות שנאספו נעצר אחד מאלו על אף שחשוד זה הכחיש את החשדות. מעצרו הוארך בבית המשפט ותוך ימי החקירה הצליחו חוקרי המשטרה להפריך את האליבי אותו מסר ולבסס כנגדו תשתית ראייתית שהבשילה לכדי כתב אישום שיוגש נגדו וכנגד הקטינה, החשודה העיקרית, בבית המשפט.

המשטרה: "חקירה סבוכה ורגישה"

במשטרה הביעו זעזוע עמוק נוכח עבירות האלימות הרבות והפגיעה הקשה בקורבנות וציינו כי: ״נחישותם של החוקרים וחתירתם הבלתי מתפשרת להגיע לחקר האמת ולהביא את העבריינים לדין הניבה תוצאות בתיק חקירה מורכב. עבירות אלימות כנגד בני נוער משבשות את חיי הילדים ונעשה כל שלאל ידינו על מנת למגר תופעה זו מן היסוד".

עוד הוסיפו במשטרה: ״מדובר בחקירה סבוכה ורגישה בה נדרשה רגישות מירבית לנוכח העובדה כי מדובר בחשודים קטינים, וחלקם אף קטינים של ממש. חשוב כי בני הנוער יבינו כי אל להם להיכנע למעשי בריונות של אלו הבוחרים לעשות כן, וכי משטרת ישראל ובסיוע גורמי מקצוע, תפעל להגן ותדאג למצות את הדין עם עוברי החוק".

עורך הדין מיכאל בוסקילה שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את הקטינה החשודה מסר בתגובה: "אנו נמצאים בתחילת ההליך, אבל כבר כעת ברור שמדובר בקטינה מרקע משפחתי מורכב ועברה טרגדיות קשות במהלך חייה. לכשיוגש כתב אישום נלמד את חומרי נחקירה ונתייחס בהתאם". עורך הדין אכרם חסונה, המייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את הגבר החשוד באונס הקטינה, מסר: "החשוד משתף פעולה עם החוקרים, הכחיש את כל החשדות ומסר את גרסתו".