החשוד המרכזי בבית המשפט, ארכיון
החשודים ששוחררו | צילום: פלאש 90, חדשות

התפתחות בחקירת החשד לאונס הקבוצתי בהרצליה: המשטרה הודיעה כי ארבעת החשודים באונס בת 17 בהרצליה ישוחררו ממעצר הבית בו שהו עד היום. ההחלטה לשחרר את החשודים מגיעה לאחר שהחקירה נתקלה בקשיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בתחילת החודש העידה במשטרה המתלוננת נגד הארבעה, למרות מצבה הנפשי הקשה. קודם לכן העריכו במשטרה כי אם לא ישתפר מצבה של הנערה באופן שיאפשר לה לתת עדות פעם נוספת, לא יוגשו כתבי אישום בפרשה הקשה.

לחדשות 2 נודע כי החשוד הרביעי שנעצר בפרשה - כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online - הודה בקיום יחסי מין עם הנערה, אך בדומה לחשודים הנוספים במקרה, טען כי הם נעשו בהסכמה. גם יתר החשודים טענו כי לא מדובר באונס אלא ביחסי מין בהסכמה.

המתלוננת העידה: "הוא שם לי אזיקים וקשר את רגליי"

לפני כשבועיים נחשפה לראשונה עדותה של הנערה, שבעודה דומעת, סיפרה הנערה את גרסתה בנוגע לערב הקשה בחייה. "הוא שכנע אותי לעלות אליו", שחזרה בחקירתה את הרגע בו הכירה את אחד החשודים: "ביום חמישי ירדתי עם הכלבה שלי ושמתי לב ל-מ'", סיפרה לחוקרת. "התחלנו לדבר על הכלבה שלי והוא התחיל להגיד לי כל מיני מילים יפות. הוא שאל שאלות כמו 'איפה אני לומדת ובת כמה אני'. אחרי שעתיים הוא אמר לי שהוא גר ממש קרוב ושיכנע אותי לעלות אליו. בהתחלה לא רציתי כי אנחנו עוד לא מכירים, אבל הוא ממש שיכנע אותי".

המתלוננת חזרה לביתה וזמן קצר אחר כך החשוד המרכזי שלח לה הודעת טקסט. "בערב הוא שלח לי הודעה שהוא רוצה להיפגש", ציינה הנערה. "בהתחלה אמרתי לו שאני לא רוצה ושאני נפגשת עם חברה. בסוף החלטתי שאני כן רוצה לבוא, והוא אמר לי שהוא מביא שני חברים. התחרטתי ואמרתי לו שאני לא יכולה להיפגש, אז הוא אמר לי 'ביטלתי אותם'".

הנערה המשיכה לספר כי כשהגיעה לבית, חיכו לה שם שלושה אנשים, כשאחד מהם החל על פי החשד לבצע בה את המעשים. "הוא מנשק ומחבק אותי, נתן לי לשתות והרגשתי שהשפתיים עולות למעלה (מה שנותן אינדיקציה לשימוש בקוקאין), באותו רגע ששתיתי את המשקה הוא זרק אותי למיטה והוריד לי את הבגדים. אמרתי 'די! מה אתה עושה?', ורציתי לצאת משם".