אילוסטרציה (צילום: החדשות)
אילוסטרציה | צילום: החדשות

חשד להתעללות במעון יום בשדרות: אב לילד במעון של ויצ"ו טען כי הבחין בצוות המוסד מתעלל בבנו. לדבריו, כשהגיע מוקדם כדי לאסוף את בנו, הוא שמע צעקות הבוקעות ממבנה המעון. הוא התקרב לחלון, ואז לטענתו, הבחין באחת המטפלות מטיחה את אחד הילדים על כיסא. המשטרה פתחה בחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זו היתה שעה לא רגילה, באתי מוקדם וכנראה שהפתעתי את הגננות", סיפר האב לחדשות 2 Online. "שמעתי מבחוץ צעקות: 'תיזהר ממני', ואת השם של בני. רצתי לגן, הסתכלתי מהחלון, וראיתי את המטפלת צועקת על אחד הילדים. אחר כך ראיתי שהיא הרימה את התינוק מצד אחד של החדר לצד השני, והטיחה אותו בפרעות בתוך כיסא. פשוט זרקה אותו". 

"רצתי לתוך הגן והילד שלי פתח את הדלת", המשיך האב. "אז אחת הגננות משכה אותו מהיד בחוזקה עד שכמעט ונתלשה. הוא נפל על הרצפה והתחיל לבכות. היא כנראה חדשה במעון ולא ידעה שאני האבא שלו. כשהערתי לה, היא התחילה לצרוח עליי. הגננות האחרות שאלו אותה למה היא מתנהגת ככה, אך היא השיבה בצעקות, טענה ש'נמאס לה' ופשוט הלכה הביתה".

ההורים בגן טוענים כי הנהלתו והארגון האחראי עליו מנסים לטייח את המקרה ולהשתיקם. ההורים טענו כי במקום לשתף אותם בהתרחשויות, ההנהלה ניסתה לשכנע אותם שלא להתלונן במשטרה על הנעשה. "יש תחושות קשות וניסיונות השתקה", אמרה אם לילד במעון. "מטפלות אחרות במעון סיפרו לנו שככה מתנהגים שם. שהנורמה שם היא התנהגות אגרסיביות וחוסר סבלנות כלפי הילדים. אנחנו מאוד חוששים שמקרים כאלו יחזרו. אני מרגישה שנכשלתי בתפקיד שלי כאמא שלא הגנתי עליו. איבדתי אמון במערכת הזאת ושוקלת להוציא אותו לגן אחר".

"כך לימדו אותי, אין לי ניסיון עם ילדים"

המטפלת שלטענת ההורים ביצעה את המעשים, מאשימה את הגננת ואת הגן. בשיחה עמה היא טוענת כי הסבירו לה כי יש לנהוג באגרסיביות בילדים כדי להציב להם גבולות. "אין לי נסיון עם ילדים קטנים, הייתי בסך הכל ארבעה ימים בתפקיד הזה וכבר דרשו ממני להחליף לילדים טיטולים". לדבריה הגננת משליטה דפוסי התנהגות אלימים.

היא אף ציינה כי הגננת לא נותנת אוכל לחלק מהילדים בזמן הארוחות "משום שהם משחקים ורוכנים על השולחן". כמו כן היא מאשימה את הנהלת המעון והארגון האחראי עליו על שקיבלו אותה לעבודה ללא ניסיון. "זו רשלנות של הגן", אמרה. "הסברתי להם שאין לי נסיון בכלל עם ילדים, אך הגננת אמרה 'אל תדאגי, הסייעות ילדיו אותך יראו לך מה לעשות'".

לטענה לפיה משכה את ידו של אחד הילדים בפתח הכניסה, השיבה כי משכה אותו כדי שלא יצא החוצה למסדרון. בנוגע לטענות לפיהן הטיחה ילד בכיסא באלימות הסבירה כי לא הטיחה אותו אלא החזיקה אותו ביד והושיבה אותו. "ככה ראיתי ולמדתי משאר הגננות והמטפלות במעון", ציינה. "הגננת לימדה אותי להושיב ככה ילדים על כיסא".

מויצו נמסר בתגובה: "האירוע נמצא בבירור לרבות טענות ההורים. ידוע לנו כי מדובר במטפלת חדשה שנקלטה לעבודה שלושה ימים לפני האירוע ואף בחרה לסיים את עבודתה באותו יום, כך שעבודתה במעון הופסקה לאלתר. במקביל מקודמים אפיקי פעולה נוספים על מנת למנוע הישנותם של מקרים כגון אלו. אנו פועלים בשקיפות מלאה אל מול ציבור ההורים במעון ותדאג לעדכנם במהלכים נוספים שיינקטו. יש לציין שמדובר במעון בעל משובי הורים מעולים ומוניטין חיובי ואנו מצרים על המקרה".