חיסול באשקלון: עבריין מוכר למשטרה נרצח הלילה (שלישי) בפיצוץ עז של מטען חבלה שהוטמן ברכבו. מדובר ביעד מודיעיני בכיר שהיה מעורב בפרשה מוכרת בדרום בשנים האחרונות. על זהות הקורבן ופרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום. מדובר במקרה דומה שני תוך פחות משבועיים, לאחר חיסולו של העבריין אנטון רומן שנרצח ברחובות, למרות שהיה תחת מעקב המשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יעד החיסול הוא דמות מוכרת היטב למשטרה, שם ידעו שיש מי שמנסה לפגוע בו וכי הוא מסוכסך עם עבריין בכיר. למרות זאת, הצליחו המתנקשים להטמין מטען רב עוצמה ברכב בו נסע.

"שמענו פיצוץ עז, חשבנו שזה גראד", סיפרו של שכניו של האיש שחוסל באשקלון. "היה מאוד מפחיד, הילדים התעוררו. ירדנו למטה, ראינו את הרכב הבוער. זה מאוד מבהיל, נורא ואיום. לא חשבנו שזה יקרה פה".

בשעה 03:20 התקבל הדיווח הראשוני במוקד מד"א על רכב שעלה באש לאחר שהתפוצץ בשדרות דרום אפריקה באשקלון. צוותי כיבוי הוזנקו לזירה כדי לכבות האש שפרצה מתוך הרכב. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהצליחו להגיע לרכב מצאו בתוכו את הגבר כשהוא עם כוויות וללא סימני חיים והם נאלצו לקבוע את מותו במקום.                        

זירת האירוע באשקלון
צילום: חדשות 2

כוחות משטרה רבים הוזעקו למקום וחבלנים פועלים בזירה וחוקרי המשטרה החלו בחקירת המקרה. "כשהגענו למקום ראינו רכב בוער ולא ניתן היה להתקרב", סיפר פרמדיק מד"א אריאל פלאוט. "לאחר פעולות של הכבאים ראינו בכיסא הנהג גבר עם כוויות קשות הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו במקום".