אמה של הילדה בת ה-13 מאשקלון שסבלה על פי החשד מהתעללות קשה ואכזרית מדברת הערב (חמישי) לראשונה. "אנחנו כואבים, זה שבר גדול קשה לנו לישון וקשה לנו לתפקד באופן נורמלי", היא מספרת. "מאוד כואב לנו שלא היינו שם כדי לעזור לה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זו התנהגות סדיסטית, זה פשוט לא נתפס", סיפרה האם. "מאוד קשה לנו, אנחנו מזועזעים, נעשו דברים חמורים עד כדי כך שעד עכשיו הם לא נתפסים אצלנו בהיגיון שהילדה שלנו היתה חשופה לדברים כאלה".

היום הוגשו כתבי האישום נגד ח', הנערה שהובילה את מסכת ההתעללות ונגד איברהים אידריס, האזרח הסודני שעל פי כתב האישום אנס את הקטינה. הערב נחשף כי כבר לפני שנה כך על פי החשד הותקפה הקטינה מינית. במחלקת הרווחה בעיריית אשקלון ידעה על כך, אך לא טיפלו כראוי במידע.

"על רקע העובדה כי התגלתה לאחרונה תקיפה של אותה קטינה מלפני שנה עליה ידעו הרשויות, תמוהה הסיבה בגינה לא נעשה דיי ואולי ניתן היה למנוע את המקרה המצער שלפננו זה שארע בשבועות האחרונים", אמרה עורכת הדין הילה יחזקאל. "חרף טענות הסנגוריה הציבורית העובדה לפיה הקטינה התוקפת הגיע מרקע סוציואקנומי נמוך אין בה די כדי להצדיק את המעשים המרושעים שביצעה התוקפת בנפגעת העברה".

"מדובר בעליית מדרגה חמורה בכל הקשור לעבריינות נוער אנחנו מברכים על החלטת בית המשפט המחוזי על הותרת הנאשמים במעצר עד החלטה אחרת", הוסיפה עו"ד יחזקאל. "מדובר במעשים קשים שלא נראו כמותם בשנים האחרונות ואנו נפעל למצות את הדין עם כל הגורמים".

עו"ד הילה יחזקאל
עו"ד הילה יחזקאל | צילום:

אמה של הילדה מספרת כי ניסתה למנוע את המפגשים עם הנאשמת, אך ללא הצלחה. "היא ביקשה כסף, אז אמרתי לה את לא מקבלת דמי כיס עד שאדע שאת לא בקשר עם התוקפת", שיחזרה האם. "הילדה לא ספרה לי שום דבר, עשינו מה שאפשר למנוע ממנה קשר עם התוקפת הזאת".

על פי כתב האישום, בת ה-16 דרשה מחברתה הקטנה מדי יום בין מאה למאה וחמישים שקלים, היא כיבתה עליה סיגריות, הטביעה אותה בחוף ואף איימה להטמין מטען מתחת לרכב של אימא שלה.

אמה של הקורבן התייחסה גם לעונש שהנאשמים צריכים לקבל. "היא צריכה לקבל עונש מידתי היא עשתה דברים איומים, היא צריכה לקבל את העונש הכי חמור", טענה האם. "הבוגר השני צריך לקבל מעצר עולם או יותר מזה".

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה: "לפני כשנה הוגשה על ידי האם תלונה במשטרה בגין תקיפה שעברה הילדה. במסגרת טיפול המשטרה באירוע, זומנה עובדת סוציאלית לחוק הנוער להציע טיפול לילדה ולאם במרכז טיפולי, אולם האם סירבה לקבל את הטיפול המוצע, ואף חזרה בה מהגשת התלונה וביקשה לבטלה. מפאת החיסיון וצנעת הפרט, אין באפשרותנו לפרט מעבר לכך. חשוב להבהיר כי אין בסמכות אגף הרווחה והשירותים החברתיים לתת מענה טיפולי לקטינה ללא הסכמת האם, שהיא האפוטרופוס הטבעי האחראי לשלומה ולביטחונה".