האמון בצה
ארכיון | צילום: פלאש 90 תומר נאוברג

15 תיקים של חיילי מילואים המשרתים ביחידת חי"ר נגנבו במהלך תרגיל שהתקיים הלילה (שלישי) באזור צאלים. התיקים נגנבו עם כל תכולתם, אולם בשלב זה לא ברור אם היה בהם ציוד לוחמה כמו אמצעים לראיית לילה, נשק ותחמושת, מפות ומסמכים מסווגים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "אתמול בלילה נגנבו 15 תיקים אישיים של חיילי מילואים מבסיס 'צאלים' שבדרום הארץ. האירוע מוכר ומטופל בצה"ל".

גניבת התיקים התרחשה בשטחי אש של צה"ל סמוך לבסיס בצאלים. האזור המדובר נחשב למקום מועד בו מצליחים עבריינים לפעול בחופשיות יחסית. רק אתמול ערכה המשטרה פשיטה בכמה משטחי האש, לאחר שבחדשות 2 נחשף קיומן של 12 חממות ששימשו לגידול שתילי מריחואנה. 

לאחר חודש של פעילות סמויה, לוחמי משמר הגבול הגיעו לשטחי אימונים בהם הוקמו החממות, שכוסו ברשתות הסוואה והוטמנו בין הדיונות. הלוחמים קטפו יותר מ-3,000 שתילים, שהועברו למעבדות משטרת ישראל, בשווי המוערך במיליוני שקלים. בחממות נתפסו גם מערכות השקיה. נמשכות הפעולות לאיתור ומעצר החשודים בגידול השתילים.

חממות המריחואנה
חממות המריחואנה | צילום: דוברות משטרה
חממות מריחואנה בשטח אש של צה
צילום: דוברות משטרה

לפני כשבועיים נגנבו 33 כלי נשק אוטומטיים לאחר שנשקיית בסיס "שדה תימן" שבנגב נפרצה. הגניבה התרחשה בדיוק כשנה לאחר שנגנבו מאותו הבסיס 13 טילי לאו, 77 רימוני רסס וטיל מיוחד מסוג "מטאדור". זמן קצר לאחר מכן, תדרכו גורמי משטרה את צה"ל באילו אמצעי אבטחה לנקוט באותו הבסיס אך נראה כי בצה"ל לא נקטו באותם האמצעים. במשטרה מתחו אז ביקורת חריפה על צה"ל, ואמרו כי הנשק שנגנב משמש במקרה הטוב את בכירי העבריינים לחיסולים הדדיים, אך במקרה הרע ייתכן שכלי הנשק האלה משמשים את המחבלים שמבצעים פיגועים.