היום (שני) חשפה המשטרה כי תושב ירושלים בן 30 נעצר בחשד לביצוע שורה של מעשים מגונים ואונס של עשרות נערות וצעירות חרדיות בגילאי 17-20, אותן העסיק במשרד פרסום שהיה בבעלותו. בהקלטה שמתפרסמת הערב, מתארת אחת המתלוננות את שעברה. "מדובר פה ברצח אופי", היא אומרת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ממצאי החקירה מעלים דפוס פעולה קבוע. הוא בחר בקפדנות את הצעירות שעבדו תחתיו, קידם אותן, החמיא להן, ובחלוף הזמן החל לגעת בהן ולבסוף תקף אותן ובכמה מקרים זה הסתיים באונס. "מגיע אדם ומשתמש לך במוח, בגוף, בנפש ברגשות ופשוט הופך אותך לכלי למילוי התאוות שלו", היא מתארת. "פשוט משתעשע בך כמו בצעצוע מין וצוחק לך בפרצוף כשאת מתייסרת וסובלת".במהלך השבועיים האחרונים ניהלה המשטרה חקירה סמויה, בעקבות דיווח שהתקבל מעמותת "לא תשתוק" אליה פנו נשים שסיפרו כי בעת שעבדו במשרד פרסום בירושלים, כל אחת בתקופה נפרדת, נפגעו מינית ונאנסו על ידי מעסיקן. מי שחשפה את הפרשה בפני חוקרי משטרת ירושלים הייתה רחלי רושגולד, ממנהלי עמותת "לא תשתוק" שפועלת בנושא פגיעות מיניות בחברה החרדית.

רושגולד הפגישה את החוקרים עם המתלוננות ושכנעה אותן למסור עדות מפורטת. לדבריה, יש כנראה לא מעט נשים חרדיות נוספות שנפגעו והיא קוראת להן ליצור קשר עם העמותה ומבטיחה שתלונותיהן יטופלו בדיסקרטיות מלאה. במשטרה חושדים כי הוא גם איים על הצעירות כי יספר לבני משפחותיהן או לרבנים שהן קיימו עמו מגעים מיניים.

המשטרה מייחסת לו מעשי סדום ואינוס רבים. לגבי חלק מהמקרים נבדק החשד כי המעסיק אנס את העובדות. מספר נשים שהותקפו מינית, לפי החשד, היו בהריון בעת ביצוע המעשים. עוד עלה כי בחלק מהמקרים היה החשוד שולח את העובדים לביתם ודואג להישאר לבד עם אותה עובדת ואז מבצע בה את מעשיו.

לאחרונה החשוד פשט את הרגל ועבר לנהל סמינר לבנות באזור המרכז. כעת חוקרים אם גם שם הוא תקף מורות ואולי אף תלמידות. עד כה התלוננו נגדו שש נשים חרדיות, חרף הקושי העצום של אישה בחברה החרדית לחשוף מעשים מן הסוג הזה. במשטרה משוכנעים שמספר הנשים שאותן תקף החשוד גבוה הרבה יותר.