המשטרה ממליצה להעמיד לדין שני עובדים במועצה הדתית בחיפה בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים, לאחר שתחקיר חדשות 2 חשף כי פרטיהם האישיים של יותר ממאה זוגות שונו במסגרת מאבק של הרבנות נגד ארגון "צהר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התחקיר חשף כי גורמים במועצה הדתית בחיפה פועלים באופן שיטתי להתנכל לבני זוג שנרשמו לנישואין באמצעות רבני "צהר". התחקיר חשף חשד לרישומים כוזבים אצל יותר ממאה זוגות.

מתוך רישומי הרבנות (צילום: חדשות 2)
מתוך רישומי הרבנות | צילום: חדשות 2

במסגרת החקירה נחקרו באזהרה שני עובדים, אחד מהם בכיר. במקביל נגבו עדויות, נתפסו מסמכים ובוצעו פעולות חקירה נוספות. במשטרה אומרים כי ממצאי החקירה ביססו את החשד כי עובד מחלקת הנישואין במועצה רשם באופן שיטתי פרטים כוזבים בנוגע למצבם האישי של עשרות זוגות - "על רקע התנגדות לדרכה של צהר".

עוד אומרים במשטרה שבכיר במחלקה העלים עין מהרישומים ולא פעל למנוע אותם. בימים הקרובים יועבר תיק החקירה למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, שם יוחלט האם להגיש נגד השניים כתבי אישום.

מתוך רישומי הרבנות (צילום: חדשות 2)
מתוך רישומי הרבנות | צילום: חדשות 2

מהתחקיר עלה כי יותר מ-100 זוגות מאזור חיפה שנרשמו לנישואים בחודשים האחרונים דרך ארגון הרבנים נתקלו בטענות שקריות שונות מצד הרבנות - למשל, שהם לא יהודים, שהתחתנו כבר בעבר, או שהם בכלל ממזרים.

גם על אורלי ובן זוגה נכתבו דברים דומים והיא התקשרה לבקש תשובות מהרבנות. "'צהר' מנהלת נגדנו מאבק לא חוקי", הסביר לה ראש מחלקת הנישואים בחיפה. "מישהו עשה מעשה לא יפה, וזה חלילה לא פגע בך. נקלעת לסיטואציה לא נעימה, אנחנו מתנצלים ומבקשים ממך סליחה. חס וחלילה זה לא יעכב אותך מלהתחתן".

ראש מחלקת הנישואים בחיפה (צילום: חדשות 2)
ראש מחלקת הנישואים בחיפה | צילום: חדשות 2

ברבנות אכן לקחו אחריות על הרישום הכוזב, התנצלו על הפגיעה בעשרות הזוגות מאזור חיפה והסבירו כי "מישהו עשה מעשה לא יפה, לאחר שארגון 'צהר' פתח במאבק לא חוקי נגדנו".