כשדורין ועידו החליטו להתחתן הם היו בטוחים שהכל ילך בקלות. שניהם רווקים יהודים שהכירו בצה"ל ואת התהליך הם החליטו לעשות דרך רבני "צהר". "לפני כמה ימים קיבלתי טלפון מ'צהר' שמסבירים לי שיש בעיה, שהרבנות אומרים שאני גר ושאני נשוי כבר, שזה לא נכון", סיפר עידו לחדשות 2. " זה לא נעים. אני יהודי, אמא שלי יהודייה, הכל בסדר".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

והם לא היחידים שקיבלו את הטלפון המפתיע הזה. עוד ועוד זוגות, כולם נרשמו לנישואים ב"צהר" וכולם מאזור חיפה, וכולם הופתעו לגלות על עצמם פרטים שלא דמיינו. גם על אורלי ובן זוגה נכתבו דברים דומים והיא התקשרה לבקש תשובות מהרבנות.

מתוך רישומי הרבנות (צילום: חדשות 2)
מתוך רישומי הרבנות | צילום: חדשות 2

"'צהר' מנהלת נגדנו מאבק לא חוקי", הסביר לה ראש מחלקת הנישואים בחיפה. "מישהו עשה מעשה לא יפה, וזה חלילה לא פגע בך. נקלעת לסיטואציה לא נעימה, אנחנו מתנצלים ומבקשים ממך סליחה. חס וחלילה זה לא יעכב אותך מלהתחתן".

ראש מחלקת הנישואים בחיפה (צילום: חדשות 2)
"מתנצלים". ראש מחלקת הנישואים בחיפה | צילום: חדשות 2

המשרד לשירותי דת: "יינקטו צעדים משמעתיים"

בחיפה פועלת שלוחה של "צהר" לסטודנטים, והרבנות המקומית נאבקת בה וטוענת שאינה חוקית. מבדיקה שלנו מתברר שאת מחיר המאבק שילמו יותר מ-100 זוגות. למעשה, כל הזוגות שנרשמו לחתונה ב"צהר" בחצי השנה האחרונה זכו לרישומים שקריים כמו במקרים שבהם נתקלנו.

אולם לסיפור הזה אין סוף רע: ב"צהר" עדכנו היום (חמישי) שכל הזוגות שנרשמו אצלם יגיעו לחופה במועד המתוכנן, לאחר שהוכח כי הרישום כוזב. מה שנשאר לנו זו המלחמה המכוערת על שירותי הדת, ששוב מתנהלת על גבם של הזוגות.

מתוך רישומי הרבנות (צילום: חדשות 2)
מתוך רישומי הרבנות | צילום: חדשות 2

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה: "המשרד רואה בחומרה שימוש שאינו מקובל במסמכים, גם אם הם פנימיים. הנושא ייבדק מול המועצה הדתית ומול רשם הנישואין, וככל שהדברים נכונים יינקטו צעדים משמעתיים כנגד העובד".