זירת הרצח בבאר שבע. ארכיון (צילום: לימור)
זירת הרצח בבאר שבע | צילום: לימור

חוקרי היחידה המרכזית של משטרת ישראל עצרו אמש (שלישי) גבר בשנות ה-30 לחייו, תושב באר שבע, בחשד למעורבות ברצח דבורה הירש ז"ל. הירש, גרושתו של עד מדינה שסייע להפליל ראש ארגון פשע בדרום, נרצחה במכוניתה לפני כחודש וחצי. החשוד נלקח להארכת מעצרו וצו איסור פרסום הוטל על כל פרטי החקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש מרס האחרון נורתה הירש לעיניי שלושת ילדיה ופונתה במצב אנוש לבית החולים סורוקה בעיר. בבית החולים נאבקו הרופאים על חייה ופתחו בפעולות להחייאתה, אולם למרות מאמציהם - הם נאלצו לקבוע את מותה.

דבורה הירש ז"ל - הרצח לא פוענח (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
דבורה הירש ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

עם תחילת חקירת המשטרה, נבדק החשד לפיו העבריין אותו הפליל הבעל עומד מאחורי הרצח. עם זאת, נבדקה גם האפשרות שגורם מטעמו של הבעל ירה באישה למוות לעיני שלושת ילדיה, זאת לאחר שהבעל הואשם כי איים לרצוח אותה.

הרכב שבו נורתה הירש למוות (צילום: חדשות 2)
הרכב שבו נורתה הירש למוות | צילום: חדשות 2
הרכב שבו נורתה הירש למוות (צילום: חדשות 2)
הרכב שבו נורתה הירש למוות | צילום: חדשות 2

בכתב אישום שהוגש בחודש נובמבר האחרון נגד עד המדינה, השוהה במעצר בגין עבירות של אלימות במשפחה, נטען כי נהג לשלוח לאשתו מסרונים מאיימים. לפי כתב האישום הבעל התקשר לאשתו מהכלא ואמר: "צברנו חומר עלייך אנחנו נוציא לך את הילדים מהבית עד שאני אשתחרר וכשאני אשתחרר הם יהפכו ליתומים, אני ארצח אותך אני אשחט אותך".

עו"ד ציקי פלדמן, פרקליטת החשוד
עו"ד ציקי פלדמן, פרקליטת החשוד | צילום:עדותו של עד המדינה סייעה להפליל ראש ארגון פשע גדול בדרום ולאחריה המדינה סייעה לו לעזוב את הארץ. על פי גורם במשטרה, האיש חי בחו"ל ושב לישראל מיוזמתו ועל דעת עצמו.