שי שירזי ז"ל (צילום: חדשות 2)
שי שירזי ז"ל | צילום: חדשות 2

הותר לפרסום: המשטרה עצרה חשוד בחיסולו של שי שירזי ז"ל, בנו של העבריין הבכיר ריקו שירזי, בשבוע שעבר בצפון תל אביב. מיד עם מעצרו הוטל על החקירה צו איסור פרסום, שהוסר היום (שני) חלקית על ידי בית משפט השלום בראשון לציון. מעצרו של החשוד - מיכאל לוי בן 29 מנתניה -הוארך בתשעה ימים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

יום לאחר חיסולו של שירזי, נעצר לוי בידי היחידה המרכזית של מחוז מרכז בחשד למעורבות ברצח אחר של עבריין מנתניה. מעצרו הוארך בפרשה ההיא והוא היה אמור להשתחרר אתמול בצהריים. אבל, דקות ספורות לפני שהחל בבית המשפט הדיון בנושא תנאי שחרורו, הגיעו חוקרי היאחב"ל, עצרו אותו שוב והעבירו אותו לחקירה במשרדי להב 433 בחשד שהוא זה שירה בשירזי.

החשוד הראשון בחיסול, אתמול (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
החשוד בחיסול, היום | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

במשטרה חקרו בנוסף ללוי גם עבריינים מוכרים, להם היו סכסוכים ידועים עם שירזי, אך לדברי נציג המשטרה בדיון, ישנן ראיות הקושרות את לוי לרצח שירזי.

סניגורו של לוי, עו"ד ארז אבוהב, מסר כי הוא מכחיש את כל המיוחס לו. "זה חשד ראשוני בלבד, וכבר בבית המשפט אישר נציג המשטרה שמדובר בחשד אחד מתוך מספר קווי חקירה", אמר. "אני מציע להתאפק, להיעזר בסבלנות ולתת למשטרה לבצע את העבודה. נקווה שהעניין יסתיים במהרה בשחרורו".

"להיעזר בסבלנות"? עו"ד ארז אבוהב (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
"להיעזר בסבלנות"? עו"ד ארז אבוהב | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

שי שירזי, שחוסל בשבוע שעבר בצפון תל אביב ביריות, לא הסתובב לאחרונה עם מאבטחים - זאת למרות שידע שיש מי שמבקש לפגוע בו. במהלך השנה שעברה, כמה ימים אחרי ששוחרר ממאסר, הוא נקרא לחדר החקירות, שם הודיעו לו חוקרי היאחב"ל שיש בידיהם מידע מודיעיני קונקרטי לפיו אחד העבריינים עמם הוא מסוכסך, מבקש לפגוע בו.

בנוסף לכך, בדוחות סודיים שהוגשו על ידי שב"ס לבית המשפט במהלך הדיון בו נבחנה בקשתו של האב ריקו לצאת ולהשתתף בהלוויית בנו, הוצגו שלוש ידיעות מודיעיניות שנאספו מבתי הכלא במהלך 2016 בלבד, בהן נטען כי יש עבריינים שמבקשים לפגוע הן בשי והן בריקו.

ריקו שירזי (ארכיון) (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
לא הורשה להגיע להלוויית בנו. ריקו שירזי | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

בשנת 2010 נגזר על שירזי הבן עונש מאסר של חמש שנים וחצי, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בסיוע להריגתו של ארתור מטאייב במהלך קטטה על השליטה במועדוני הימורים בנתניה.

"הוא לא בעולם הזה יותר"

פרקליטו של שי שירזי, עו"ד ג'קי סגרון, טוען כי בשנים האחרונות פרש מעולם הפשיעה. "הוא השקיע את כל מרצו בעסקים לגיטימיים", אמר. "לכן מאוד הופתעתי מהאירוע".

"הוא לא היה חלק מאירועי הפשיעה האחרונים בישראל", הוסיף הפרקליט. "הוא פשוט עבד למחייתו אין לי מושג איך דבר כזה קורה. כל מי שמכיר את שי יודע שהוא כבר לא בעולם הזה".