שי שירזי, בנו של ראש ארגון הפשע ריקו שירזי, הוא העבריין שנורה אמש למוות (שבת) בעת שנסע ברכב בצפון תל אביב. לאחר שנורה פונה שירזי לבית החולים במצב אנוש, שם נקבע מותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש סמוך לשעה 22:30, אז הוזעקו כוחות גדולים לזירת האירוע והבחינו ברכב בו ישבו שירזי ואדם נוסף - ככל הנראה מאבטחו האישי. המאבטח, בשנות ה-50 לחייו, נורה בגפיו התחתונות ונפצע קל. המשטרה פתחה במצוד אחר היורים.

"נסעתי לכיוון צפון ושמעתי כמה יריות, ראיתי את אחד הנוסעים יורד מהרכב צועק 'אמבולנס, אמבולנס'", תיאר עד ראיה. "עשיתי סיבוב ועצרתי בצד, מהר מאוד הגיעו לכאן כוחות הצלה. אני חושב שראיתי אופנוע שברח מכאן, אבל אני לא בטוח".

מצוד אחר היורה. שי שירזי (צילום: הלל מאיר)
מצוד אחר היורה. שי שירזי | צילום: הלל מאיר

בית משפט השלום בתל אביב אסר עד ליום ראשון הבא, 15.5, על פרסום כל פרט מפרטי החקירה, לרבות כל פרט שיש בו כדי לזהות חשודים. מדוברות המשטרה נמסר כי תיק החקירה ינוהל ביחידה הארצית של משטרת ישראל. בשנת 2010 נגזר על שי שירזי עונש מאסר של חמש שנים וחצי, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בסיוע להריגתו של ארתור מטאייב במהלך קטטה על השליטה במועדוני הימורים בנתניה.

"החבר הכי טוב שלך הוא האויב הכי גדול שלך"

שלמה שירזי, דודו של שי, אומר כי הוא חי חיים נורמטביים: "זה מצב קשה מאוד, אי אפשר לתאר את זה במילים זה האחיין הקטן השלי. מאז שהוא השתחרר מהכלא הוא חי חיים מאוד נורמטיביים. זאת ההפתעה שקיבלנו".

"אני לא חי את החיים האלה ולא יודע אם הוא היה מאוים ומה הוא חשב", ציין שלמה שירזי בריאיון לגלצ. "אח שלי בבית סוהר אני לא יודע אם הוא יודע או לא יודע. הוא שפוט 9 שנים ואני לא יודע מה עובר עליו אפילו".

רונן בדש, מקורב למשפחת שירזי, אמר בעקבות החיסול כי מדובר במקרה טרגי. "ריקו גידל אותי, שי היה כמו אח בשבילי", סיפר בדש בתכנית "נכון להבוקר" בגלצ. "זה עצוב זה כואב זה תמיד תופס אותך לא מוכן, אפילו שאנחנו יודעים מי השמות והאנשים. הלוואי שזה ייפסק".

"כל אחד שחי את החיים בסגנון שלו מרגיש מאוים", הוסיף בדש. "הוא ידע לשמור על עצמו פחות או יותר, אבל דברים קורים. לצערנו זה הגיע אלינו למשפחה הקרובה".

ריקו שירזי (צילום: חדשות 2)
ריקו שירזי | צילום: חדשות 2

לטענת בדש, שי לא ידע על איום משמעותי על חייו. "לא ראינו אותו הולך עם שומרים או דואג יתר על המידה", ציין. "הוא חיי חיים רגילים. במקרה הזה הוא התלווה עם חבר לרכב. הוא בטוח ידע שיש סכנה אבל עובדה שהוא לא לקח את זה יותר מדי ברצינות ואנשים ניצלו את זה".

756541 (צילום: חדשות 2)
זירת הרצח בת"א | צילום: חדשות 2

"הלוואי והייתי יכול להחזיר את הגלגל אחורה ולהגיד לו שיסתובב עם מאבטחים", אמר בדש. "אין לנו את שי בין החיים יותר, שום דבר לא יחזיר אותו. לצערנו בעולם הזה החבר הכי טוב שלך הוא האויב הכי גדול שלך. אני מקווה שזאת הפעם האחרונה ששמענו על כזה דבר".

כוחות משטרה בזירה (צילום: דודי)
כוחות משטרה בזירה | צילום: דודי

עורך דינו של שירזי: "שי פרש מעולם הפשיעה"

פרקליטו של שי שירזי, עו"ד ג'קי סגרון, טוען כי בשנים האחרונות פרש מעולם הפשיעה. "הוא השקיע את כל מרצו בעסקים לגיטימיים", אמר. "לכן מאוד הופתעתי מהאירוע אתמול".

"הוא לא היה חלק מאירועי הפשיעה האחרונים בישראל", הוסיף הפרקליט. "הוא פשוט עבד למחייתו אין לי מושג איך דבר כזה קורה. כל מי שמכיר את שי יודע שהוא כבר לא בעולם הזה".