ארכיון (צילום: רויטרס)
ארכיון | צילום: רויטרס

פרסום ראשון: יחידת להב 433 של המשטרה עצרה היום (רביעי) שלושה גברים, משגיחי בחינות מסכנין, בחשד למעורבות בכמה מקרים של הדלפת בחינות בגרות בשפה הערבית שאירעו בחודשים האחרונים - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת חקירת החשד להדלפת בחינות בגרות בשפה הערבית, שמנהלת יחידת הסייבר הארצית בלהב 433 מזה כחודשיים, ערכו היום אנשי היחידה פעילות חיפוש בבתיהם של שלושה חשודים תושבי סכנין ועיכבו אותם לחקירה, בחשד למעורבותם בפרשה.

לפי החשד, אחד מהם פעל לאחרונה לשיבוש חקירת ההדלפה. הוא נעצר והובא הערב לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה. חקירתם של שני המעוכבים הנוספים נמשכת.

ביקורת על משרד החינוך

אחד מרכזי הבחינות בצפון הארץ אמר בעקבות המעצרים כי המשטרה החרימה מחשבים במהלך חיפוש בבתיהם של החשודים: "למיטב הבנתי האנשים הללו ככל הנראה היו מעורבים בהדלפת הבגרויות בחודשיים האחרונים".

בחודש ינואר האחרון הודלף שאלון C מתוך בחינת הבגרות באנגלית במגזר הערבי. "תצלום של הטופס הגיע אלי בשעה 15:00 שעתיים לפני המבחן", טען אז אחד התלמידים בשיחה עם חדשות 2 Online. "הוא עבר ברשת ממקום למקום, לא רק ביישוב שבו אני מתגורר במשולש, אלא גם ביישובים נוספים בצפון".

הטענות על דליפה עוררו כעס רב מצד חלק ממורי האנגלית במגזר, ובשיחה עם אחד מהם הוא מותח ביקורת חריפה על משרד החינוך שלא הצליח לשמור על השאלון: "למרות שיטות חדשות שנוקטים בהן כדי לשמור על הבחינות, אנחנו שוב שומעים על הדלפות".