טעות בזיהוי בשל תמונה לא ברורה הובילה להחזקתו של נער בן 16 במעצר במשך חמישה חודשים. למרות שעיבוד תמונה פשוט יכול היה לחשוף מיד את הבלבול ואת חפותו של הנער, איש במשטרה לא שעה להפצרותיו לבחון מחדש את הראייה נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני חמישה חודשים הפעילה המשטרה סוכן סמוי שתיעד עסקאות סמים שהתבצעו באזור הדרום. במסגרת גל המעצרים שבוצע לאחר מכן, עצרה המשטרה נער מקומי בן 16 בחשד שתועד מוכר לסוכן המשטרה סם מסוג חשיש. למרות שטען כל העת לחפותו והכחיש כל קשר למיוחס לו, הוחזק הנער במעצר עד תום ההליכים נגדו.

רק כעבור חמישה חודשים ארוכים התבררה הטעות, זאת לאחר שפרקליטו של הנער הגיש לבית המשפט גרסה בהירה יותר של התיעוד שעל פיו הורשע. בעקבות הממצאים החדשים הורה בית המשפט למשטרה באופן חריג לשחרר את הנער לביתו באופן מיידי.

"כל אחד עם תוכנת פוטושופ יכול היה לגלות זאת", אמר פרקליטו, עו"ד יאיר דרייגור. "אבל אף אחד לא הקשיב לו, ונוצר מצב שנער יושב במעצר על לא עוול בכפו. זה מחדל".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "לאחר בחינה מחודשת של 'המארג הראייתי' ומשנתעורר ספק, ולו הקל ביותר, באשר לאשמתו של הנאשם הסכימה התביעה לשחררו באופן מיידי בתנאי מעצר בית מלאים בכפוף לכך שאם תתברר אשמתו בהמשך ההליך ישוב לאלתר למעצר".