אם וכאשר הרצח של בני הזוג כדורי בירושלים יפוענח, זה יהיה הרבה בזכות העבודה של חוקרי המז"פ, ששוהים יותר מיממה ברציפות בדירה וסורקים ומתעדים את כל תכולתה. במרחק לא רב משם מתגוררת הדר בצלאל בת ה-15, שהותקפה בשבוע שעבר ובטוחה שהתוקף שלה גם רצח את בני הזוג: "אני בטוחה בזה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"חשבתי שהוא חנק אותי בהתחלה ואז ראיתי שיורד לי דם", שחזרה בריאיון למהדורה המרכזית. "הוא ברח, לא הצלחתי לראות". הדר נפצעה בצוואר וביד והועברה במצב קל, והיא נתונה בפחד שרק גבר כשנמצאו הגופות. בשלב זה היא לא הולכת לבית הספר, והיא תפסיק לפחד רק כאשר ייתפס הרוצח. "אני חושבת שזה מחבל, מפחדת לצאת", אמרה.

תמר כדורי ז''ל
תמר כדורי ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בשלב זה אין פריצת דרך בחקירת רצח תמר ויהודה: בתם של תמי ויהודה ז"ל ביקרה בדירה וגם מפקד המחוז ניצב יורם הלוי וראש העיר משה ליאון. הבת שרי התקשתה להסתיר את סערת הרגשות מהספקולציות שמא היא מעורבת ברצח: החקירה מנקה בשלב זה את בני המשפחה מכל מעורבות ברצח הכפול. גורמים השמיעו הערכה זהירה שהרקע הוא לאומני, אך גם הכיוון הפלילי נבדק ונחקר.

בני הזוג נמצאו ללא רוח חיים בדירתם הנעולה, ולהערכת המשטרה הרצח ארע עוד ביום חמישי בשבוע שעבר. יום לפני כן, באותה שכונה, נדקרה הנערה הדר בצלאל. אמש, בריאיון ל"מהדורה ראשונה", אמה מירב טענה כי היא בטוחה שיש קשר בין האירועים ומדובר באותו דוקר: "יכל להיות על מסלול המילוט שלו".

הרצח בירושלים נבדק ונחקר גם כאירוע לאומני וגם כאירוע פלילי. במשטרה בודקים את האפשרות לקשר בין רצח בני הזוג לבין דקירתה של הנערה יום לפני כן, סמוך לדירה שבה התגוררו בני הזוג בשכונת ארמון הנציב שבעיר. אמה של הדר, מירב, משוכנעת שיש קשר בין המקרים, וכי הדוקר פעל ממניעים לאומניים. בימים שקדמו לרצח התבצעו בשכונה 3 פריצות לבתים שהתגלו כבעלי מאפיינים דומים. חלק מהמאפיינים נתגלו גם בדירתם של בני הזוג כדורי.

הדר הותקפה ונדקרה בצווארה ביום רביעי על ידי אלמוני שתקף אותה באמצעות סכין. הדוקר נמלט ולא נתפס עד היום. בריאיון ל"מהדורה ראשונה", טענה מירב כי היא בטוחה שיש קשר בין המקרים הקשים. "הייתה סמיכות בין האירועים, הבת שלי ברביעי וביום חמישי הבת של בני הזוג כבר לא מצליחה להשיג אותם", אמרה. "גם המיקום היה ממש קרוב לאיפה שזה קרה". מירב הדגישה: "המדרגות יכלו להיות נתיב המילוט שלו".

חשד לרצח כפול בירושלים
זירת הרצח בשכונת ארמון הנציב בי-ם, אתמול | צילום: פלאש 90, נועם רבקין פנטון, חדשות

אמה של הדר סיפרה על הרגעים בהם הבינה כי התרחש מקרה אלים נוסף ליד ביתה: "זה החזיר אותנו ליום רביעי. ראינו אמבולנס, ראינו כוחות משטרה. הבנו שקרה עוד משהו. השכנים הגיעו ואמרו שזוג נמצא ללא רוח חיים בדירה שלהם. גם הם אמרו שהם בטוחים שזה קשור למה שקרה לבת שלי". הדר, לפי דברי של אמה בריאיון, מתקשה לישון מאז האירוע: "היא פוחדת ולא הולכת לבית הספר".

מירב המשיכה ושחזרה את רגעי האימה של ביתה באותו בוקר שגרתי בו יצאה לבית הספר יחד עם אחותה. "כשהיא עלתה לקצה המדרגות היא ראתה מישהו שרוצה לעבור. היא זזה ואז הוא החל לתקוף אותה בצוואר", סיפרה. "היא אמרה שזה חפץ חד. היא נאבקה איתו ונחתכה ביד". מירב המשיכה: "זה קרה ממש בתחנת האוטובוס מתחת לבית. הדר התחילה לצרוח, אחותה רצה אליה - ובעקבות כך הרוצח ברח מהמקום". מירב ציינה כי בנותיה הבחינו שהדוקר חבש כובע שחור ונשא תיק גב שחור: "זה מחבל, אנחנו בטוחים".

הזוג שנרצח: תמר ויהודה כדורי‎

בני הזוג שגופותיהם אותרו בשבוע שעבר בדירת מגורים נעולה בשכונת ארמון הנציב ועל פי החשד נרצחו הם תמר ויהודה כדורי בני 68 ו-71, הורים לשלושה ילדים. יהודה ניהל משרד רואי חשבון במרכז ירושלים. אמש הוטל צו איסור פרסום על החקירה, אך החשד שנחקר הוא שמדובר ברצח כפול ולא ברצח והתאבדות כפי שסברו תחילה.

זירת הדקירה, שבוע שעבר
זירת הדקירה, שבוע שעבר | צילום: אביב הרץ/TPS, חדשות

השוטרים שהגיעו לדירה מצאו על שתי הגופות סימני אלימות קשים: האישה נמצאה דקורה, ועל הגבר גם אותרו סימני דם אך החבלות וכמויות הדם הם לא סיבת המוות. ההערכה היא שהרצח הכפול של הזוג בוצע באמצעות סכין, ושהרוצח נטל את הסכין עמו מהזירה. בני הזוג מתו כבר לפני כמה ימים, והם אותרו לאחר שקרוביהם דיווחו לרשויות שלא הצליחו ליצור עמם קשר מאז יום חמישי האחרון.