העיד נגד נתניהו. ברגר (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
העיד נגד נתניהו. ברגר | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר אבי ברגר, שפוטר בשנת 2015 בידי ראש הממשלה בנימין נתניהו שכיהן במקביל גם כשר התקשורת, מסר עדות דרמטית במסגרת חקירת תיק 4000: ברגר העיד שנתניהו הפעיל עליו לחץ כבד כדי שיאשר את האיחוד של בזק-יס, מהלך שהיה אמור לשלשל לכיסו של בעל השליטה אלוביץ' מאות מיליוני שקלים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אלא שברגר התנגד נחרצות לאשר את האיחוד - פוטר והוחלף בשלמה פילבר, מי שלימים חתם על הסכם עד מדינה וסיפר איך נתניהו הנחה אותו לעזור לאלוביץ'. תיק 4000 הוא הבעייתי ביותר מבחינת נתניהו בהשוואה לשני התיקים האחרים שבהם הוא חשוד: בתיק זה הוא צפוי להיות מואשם בקבלת שוחד בכפוף לשימוע. בעל השליטה בבזק ובאתר וואלה שאול אלוביץ' יואשם במתן שוחד.

בנימין נתניהו, החלטת היועץ (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

התיק נולד כשמנכ"ל "וואלה" אילן ישועה פנה למשטרה. הוא זה שהוציא לפועל את הוראותיו של אלוביץ', עד שעלה החשד לקשר פלילי בעקבות בקשה של בעל השליטה להשמיד את התכתובות ביניהם. בשלב זה, המנכ"ל הלך למשטרה והעביר למנדלבליט הקלטות, תכתובות וכתובות מייל.

היועץ מנדלבליט, כך לדברי גורמים בסביבתו, הוכה בתדהמה כשהחומר הגיע לידיו. התוכנית הפלילית נחשפה במלואה והעסקה, לכאורה, הייתה ברורה: אלוביץ' נתן לנתניהו את השליטה בוואלה, ואילו ראש הממשלה גמל לו בסדרת החלטות חשובות במשרד התקשורת שהניבו לו מיליארד שקלים.