מייסד טלגראס, עמוס סילבר, ארכיון (צילום: החדשות)
מייסד טלגראס, עמוס סילבר, ארכיון | צילום: החדשות

עורכי הדין ניר יסלוביץ ודניאל פאר, פרקליטיו של עמוס סילבר מייסד טלגראס שמוחזק במעצר בכלא האוקראיני, האשימו היום (שבת) את משטרת אוקראינה ואמרו כי 1200 דולרים נמשכו מכרטיס האשראי עימו נתפס סילבר. לטענתם, המשיכה בוצעה על ידי גורמים עלומים בזמן שהוא במעצר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הפרקליטים טענו כי במהלך הימים האחרונים בוצעו עשרות פעולות ומשיכות בכרטיסו של סילבר העצור בכלא האוקראיני. פרקליטו של סילבר עומד על כך שמרשו לא ביצע את העסקאות הללו משום שהוא במעצר כבר למעלה משבוע וכרטיסו נמצא כחלק מחפציו בחזקת המשטרה האוקריאנית.

עו"ד ניר יסלוביץ (צילום: ערן אלדד, חדשות)
עו"ד ניר יסלוביץ | צילום: ערן אלדד, חדשות

"לאחר שראיתי את תנאי הכליאה באוקראינה ואת מצבו של סילבר קשה לומר שאני מופתע", אמר הפרקליט ניר יסלוביץ. "נגיע עד לבית המשפט בהאג אם יהיה צורך. לא יתכן שאזרח ישראל ישהה במעצר לא חוקי במדינה זרה רק משום ששוטרי להב מעוניינים לחקור אותו"‎.

לפני כשבוע וחצי המשטרה ביצעה פשיטה על מפעילי רשת הטלגראס, במהלכה נעצרו 42 חשודים לחקירה באזהרה, כולל בחו"ל, בחשד למעורבות בעבירות ניהול ומימון ארגון פשיעה, מסחר והספקה של סמים מסוכנים במסגרת ארגון פשיעה, תיווך בעסקי סמים מסוכנים במסגרת ארגון פשיעה, שיבוש מהלכי משפט במסגרת ארגון פשיעה, קשירת קשר לפשע במסגרת ארגון פשיעה, ביצוע עבירות מס וכן עבירות נוספות.

מרבית החשודים משתייכים לדרג הבכיר ביותר בארגון בהם ראש הארגון, שלושת סגניו ובעלי תפקידים בדרגת מנהלים. מחומר החקירה עולה כי חברי הארגון ניהלו את פעילותם הפלילית על גבי הטלגרם כאשר משטרת ישראל הצליחה לחשוף את האנונימיות של חברי הארגון אשר פעלו מעל פלטפורמה זו, שבאמצעותה נוהלו עשרות קבוצות וערוצי תקשורת אשר שימשו זירה לסחר, תיאום וניהול של כלל פעילות הארגון.

כתב האישום טוען: כך פעלה הרשת (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
בכירי רשת טלגראס שנעצרו | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

מדובר כיום באחת התשתיות המשמעותיות והמרכזיות לסחר בסמים בישראל וכאמור חברים בה עשרות חברי הנהלה במדרגי בכירות שונים, אלפי סוחרים ועשרות אלפי משתמשים והפעילות המשטרתית הסירה את האנונימיות שאפיינה את פעילות הארגון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו