פילבר (ארכיון) (צילום: פלאש 90 / Yonatan Sindel, חדשות)
פילבר (ארכיון) | צילום: פלאש 90 / Yonatan Sindel, חדשות

שלמה פילבר הוא מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ומקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו – וגם אחד משני עדי המדינה עליהם נשען תיק 4000 (תיק וואלה!-בזק). עובדה אחרונה זו היא שהפכה את פעילותו היום (ראשון) בטוויטר למעניינת במיוחד, כשסימן "לייק" לציוץ המפנה לידיעה הגורסת כי התיק "נתפר" לראש הממשלה.

 כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מדובר במאמר ארוך ומפורט, הכולל הפניות, שטוען כי כל ההחלטות בנוגע למיזוג בזק ויס קיבלו אישור של רגולטורים, ולא כמתת של נתניהו לאלוביץ', כפי שחושדים במשטרה. מאז כבר הספיק פילבר – שמתוקף היותו עד מדינה נאסר עליו לדבר על התיק - לבטל את הפעולה, וכשנשאל בנושא השיב כי היא איננה מעידה על עמדתו.

לפני שבועיים החלו הדיונים בהובלת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בתיקי חקירות נתניהו. הדיונים יתקיימו בכל כמה ימים, וישתתף בהם צוות משפטי שיתכנס במשרדו של היועמ"ש. "נעבוד מהר אך לא על חשבון ההחלטות", הדגיש בחודש שעבר מנדלבליט בוועידת העסקים של גלובס. הדיונים אצל היועמ"ש מתבססים על טיוטת חוות הדעת, לפיהן תיק 4000 מוגדר תיק שוחד מובהק.

הציוץ המדובר (צילום: החדשות)
הציוץ המדובר | צילום: החדשות

בחודש שעבר דווח במהדורה המרכזית כי הפרקליטות השלימה את חוות הדעת שלה בנוגע לתיקים שבהם חשוד ראש הממשלה נתניהו. על רקע הפרסום היועמ"ש, מנדלבליט אמר בוועידת ישראל לעסקים של עיתון גלובס: "אנו לא רודפים אף אדם אלא רק אחר הצדק".

בוועידה של עיתון גלובס השתתף גם פרקליט המדינה שי ניצן שחשף כי חלה "התקדמות משמעותית בתיקים בהם נחשד ראש הממשלה": "כידוע, לפני מספר שבועות פורסמה המלצת המשטרה והרשות לניירות ערך בתיק 4000 ותיק החקירה הועבר לעיון הפרקליטות בשלמותו. כמו כן, סמוך לאותה עת סיימה המשטרה לבצע את השלמות החקירה אותן נתבקשה בתיקים המכונים 1000 ו-2000 והעבירה אותן לפרקליטות. בעבר הבהרנו כי אנו נעשה כל מאמץ לבחון את מכלול הראיות בהקדם האפשרי - וכך אכן עשינו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו