נתניהו. קורא ללכידות
ראש הממשלה נתניהו (ארכיון) | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

אחרי שדרשו מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירת הדלפות תוכן החקירות לתקשורת - פרקליטי ראש הממשלה נתניהו הגישו היום (ראשון) למנדלבליט תיעוד של 122 הדלפות שפורסמו באמצעי התקשורת במהלך חקירות ראש הממשלה. "מדובר במקרה בו הכמות הופכת לאיכות", מסרו פרקליטיו של נתניהו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

פרקליטי נתניהו, עו"ד נבות תל צור ועו"ד טל שפירא כתבו: "מדובר במקרה מובהק בו הכמות הופכת לאיכות עד שנוכח השטף הבלתי פוסק של ההדלפות, ונוכח זיהום החקירה מיסודה, מתקבל רושם של אימוץ נורמות פסולות שהשתרשו בחקירות אלה. נורמות שבינן לבין שלטון החוק וניהול חקירות תקינות אין ולא כלום ואין להן מקום במדינת חוק".

במכתב ששיגרו היום ליועמ"ש, כתבו: "בתלונה הצבענו על אי החוקיות בהדלפות שיטתיות לתקשורת של חומרי החקירה ועל הנזק החמור הטמון בהתנהלות זו, בכל הקשור לטוהר ההליך ולאמון הציבור בתקינות הליכי החקירה והמשפט".

עו
פרקליטו של נתניהו, עו"ד נבות אל צור | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

"לפיכך אנו מצרפים בזאת קלסר הכולל 122 פרסומים נוספים - מעבר ובנוסף לדוגמאות החמורות שהובאו כבר בתלונה עצמה על מנת להמחיש את חומרת התופעה והיקפה", ציינו במכתב.

ביום רביעי שעבר, עורכי הדין של נתניהו הגישו תלונה רשמית ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה שיפתח בחקירה פלילית נוכח פרסומים שונים של "הדלפות מגמתיות בלתי פוסקות של חומרים מתוך חדרי החקירות" של תיקים 1000, 2000 ו-4000 - שלושת התיקים שבהם נחשד ראש הממשלה.

פרקליטו של נתניהו, עו
פרקליטו של נתניהו, עו"ד טל שפירא | צילום: יצחק גולדשטיין, חדשות

המכתב שוגר על ידי צוות ההגנה של נתניהו. עותק של המכתב, שהוגדר "דחוף", נשלח גם לפרקליט המדינה שי ניצן ולממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן. במכתב נטען כי "הדלפות אלה איבדו כל רסן בימים האחרונים, כאשר מדי ערב אנו נדהמים לראות כי מהדורות החדשות בערוצים השונים נפתחות ב'גילויים חדשים ומרעישים' מתוך החקירות ובהדלפות מגמתיות של חומרי חקירה חלקיים, מסולפים, מעוותים ומוטים, וזאת במטרה ברורה ליצור דעת קהל שלילית כנגד ראש הממשלה על רקע הבחירות הקרובות וכן על מנת להפעיל לחץ לא ראוי על היועץ המשפטי לממשלה אשר בימים אלה יושב על המדוכה לגבי תיקים אלה ממש".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו