רצח לאור יום בלוד: דיאנה אבו קטיפאן, צעירה בת 18, נורתה למוות הבוקר (רביעי) בשכונת פרדס שניר בעיר, וסבה בן ה-64 נפצע באורח קל. בתחילה היו דיווחים שמדובר בכדור תועה ורצח לא מכוון, אך ככל שעובר הזמן הסבירות שמדובר ברצח גוברת - וכך גם ההנחה שהאלמונים שירו למוות בנערה ברכב ופצעו את סבא שלה פעלו במכוון. אימה של הצעירה נרצחה לפני כשמונה שנים, כשאלמונים ירו בה מטווח קצר ונעלמו: מספר חשודים נחקרו בפרשה אך איש לא הורשע.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הנערה, ששייכת לאחת המשפחות המוכרות בלוד, הייתה בהכנות לרגל חתונה ודווחה לאחרונה כנעדרת. משטרת מחוז המרכז נכנסה לתמונה והחלו בסריקות: יחד עם נכבדי המגזר הם הצליחו לאתר אותה. האירוע הדליק נורה אדומה במשטרה, שתהתה מדוע נערה עוזבת את משפחתה והגיעו למסקנה כי היא מאוימת.

במשטרת לוד הסבירו לנערה את המשמעות והציעו לה סל של פתרונות, בין היתר להרחיק אותה מהמשפחה ולהעביר אותה למקלט לנשים מוכות. גורם המקורב לחקירה אומר כי היא סירבה בתוקף לכל אחד מהפתרונות שהוצעו לה. לאחר הירי הקטלני, המשטרה פתחה בסריקות נרחבות על מנת לאתר את היורים. ‎מהמשטרה נמסר: "כוח משטרה במקום ונפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע".

צוותי מד"א פינו את בת ה-18 מזירת האירוע לבית החולים תוך כדי ביצוע פעולות החייאה, אך לאחר זמן קצר נקבע מותה. הדיווח הראשוני על האירוע התקבל במוקד מד"א בשעה 09:44. חובשים ופרמדיקים של מד"א טיפלו בפצועה ופינו אותה לבית החולים אסף הרופא במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה. זמן קצר לאחר מכן נמסר מבית החולים על מותה של הצעירה. גבר נוסף שנפצע באירוע, כבן 64, נפצע באורח קל ופונה לקבלת טיפול רפואי.

מואיד ערגאן, חובש בכיר במד"א, סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי צעירה כבת 18 מחוסרת הכרה עם פציעה קשה בפלג גופה העליון. יחד עם חובשי מד"א נוספים שהגיעו למקום העברנו אותה במהירות לאמבולנס תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים, במהלך הטיפול מצבה הדרדר והיא פונתה לבי"ח כשמצבה קריטי תוך ביצוע פעולות החייאה. גבר שהיה במקום האירוע ונפצע קלות בידו טופל בשטח".