היועמ
הסעיף שימנע שימוע לפני הבחירות? | צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90, חדשות

הקרב על השימוע: בשבוע שעבר פורסם במהדורה המרכזית כי מכתב שהפרקליטות לא שלחה בזמן עלול למנוע או לעכב את פרסום המלצת היועץ המשפטי לממשלה לפני הבחירות - מדובר ב"מכתב יידוע", שנשלח רק ב-18 בינואר, שאותו צריך לשלוח כשהמשטרה מעבירה את החומר לפרקליטות - ואחריו צריך לאפשר 30 יום לתגובת החשוד: מדובר בארבע יממות בלבד לפני מועד הגשת הרשימות לבחירות. אמש (שבת) פורסם בחדשות סוף השבוע כיצד יגיבו במשרד המשפטים אם נתניהו ופרקליטיו ינסו לעכב את השימוע.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מכיוון ש-30 הימים מאז שליחת מכתב היידוע יחלפו ב-17 בפברואר, לכאורה יש ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט 96 שעות להגיש את עמדתו בנושא. בפרק הזמן הזה יכולים אנשי נתניהו לשלוח שישה ארגזים עם חומר בתגובה ויבקשו מהיועץ המשפטי לעיין בהם - וכך לכאורה לגרום ליועץ המשפטי לממשלה לעבור את המועד. 

היועץ המשפטי לשעבר, השופט אליקים רובינשטיין שאותו מנדלבליט מעריך מאוד, אמר בעבר שסגירת הרשימות מבחינתו זה המועד האחרון לפרסום החלטת יועץ משפטי לממשלה לפני בחירות, אך גורמים במשרד המשפטים טוענים: אין תאריכים קדושים - 21 לפברואר זה לא תאריך קדוש. לדבריהם, אם הפרקליטים של נתניהו יחליטו להציף את היועמ"ש בחומר, אז ההחלטה יכולה ליפול גם במרס - בזמן שלא יהיה בהכרח נוח לראש הממשלה, שבועות ספורות לפני שהולכים לבחירות. ההחלטה בנושא נמצאת כנראה בידי פרקליטיו של ראש הממשלה.

"מכתב היידוע" צריך להישלח כאשר המשטרה מעבירה את חומרי החקירה לפרקליטות. העברת החומרים נעשתה בתיקי 1,000, 2,000 לפני כשנה. זה קרה גם בתיק 4,000 לפני חודשים ספורים אך בכל המקרים מכתב הידוע לא נשלח. עורכי דינו של נתניהו, בבקשתם מהיועץ שלא לעשות את השימוע לפני הבחירות או שלא לזמן לשימוע לפני הבחירות, ביקשו את אותו "מכתב ידוע" המגיע להם. לפי הנחיות פרקליטות המדינה והחוק - ישנם 30 יום להגיב לאותו מכתב.