מה מתרחש בין כותלי הכלביה בקריית ארבע? מזה תקופה ארוכה שעמותת "תנו לחיות לחיות" מקבלת תלונות מתושבים בקריית ארבע - וגם מפעילים למען חיות - על מה שמתרחש בכלביה העירונית בקריית ארבע. תיעוד מתוך הכלביה מעלה חשש להזנחה - ותלונה הוגשה למשטרה בנושא. 

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

תלונה נוספת על המצב בכלביה התקבלה השבוע בעמותת "תנו לחיות לחיות". לעמותה דווח שהמצב של הכלבים בכלבייה הוא רע מאוד, שאין מזון בתאים, שבמקום נמצאה כמות צואה גדולה שלא מנקים אותה, שהכלבים לא יוצאים לטיול ו"נורא שקטים". הטענות הדליקו אצל מנכ"לית העמותה, יעל ארקין ושרון עמרם מעמותת פרידום, נורה אדומה - והם החליטו לעשות ביקור פתע בכלביה ונדהמו לגלות שכל התלונות שהתקבלו אצלם היו נכונות.

בסרטון שצילמו נראים הכלבים תשושים, אפאתיים, לא מגיבים ובקושי מסוגלים לקום. צואה של כלבים מילאה את התאים של הכלבים ובעמותה טוענים שנראה שיותר משבוע לא ניקו את התאים: גם אוכל לא נראה במקום. למתעדים נאמר שהכלבים מקבלים אוכל פעמיים ביום.

בעמותה טוענים בנוסף שלאור מצבם של הכלבים, לא נראה כי הם כלל מקבלים טיפול רפואי. כמו כן, המקום לא נראה פתוח לציבור. בעמותה טוענים כי לא נערכים ימי אימוץ מסודרים וגם המטפל הקבוע שאמור להיות במקום לא היה נוכח בעת הביקור. הפעילים הגישו תלונה במשטרה על הזנחת בעלי חיים - ובתגובה פתחה המשטרה בחקירה.

חשד להתעללות בכלביה בקריית ארבע‎ (צילום: חדשות)
קרב גרסאות בעקבות התיעוד מהכלביה | צילום: חדשות

בעמותת תנו לחיות לחיות מסרו: "בעקבות הממצאים הקשים שנחשפנו אליהם בכלביית קריית ארבע, הגשנו תלונה למשטרת ישראל וליחידת הפיצו"ח על התעללות, הזנחה והיזק לבעל חיים כנגד הוטרינרית הרשותית והמועצה המקומית. מדהים לגלות שוב כיצד אותם אנשים שאמורים להגן על חסרי הישע, הופכים לאלו המתעללים בהם יותר מכולם. אנחנו בתנו לחיות לחיות נמשיך להילחם למען כל אלו שלא יכולים לצעוק בכל מקום ובכל זמן".

מעיריית קרית ארבע נמסר בתגובה: "בכלביית קרית ארבע נמצאים כלבים בהסגר על פי דרישות החוק וכדי להגן על הציבור ולמנוע צער בעלי חיים. הכלבים מטופלים היטב לפי הסטנדרט החוקי של מדינת ישראל. בימים אלו מתנהלת בבית המשפט תביעת לשון הרע כנגד פעיל מעמותת פרידום שמיוצג על ידי עו"ד של תנו חיות לחיות.התביעה הוגשה על ידי וטרינרית המועצה בשל לשון הרע".

עוד טענו בעיריית קריית ארבע: "לפני מספר ימים הגיעו הפעילים לחולל פרובוקציה מכוונת כדי להשפיע על מהלך הדיונים ולהביא להטיית הדין ועיוותו. אנחנו לא נבהלים מפרובוקציות כאלה ואחרות. משטרה הוזמנה למקום, המשטרה לא מצאה עבירה על חוק צער בעלי חיים, תלונה הוגשה והעניין בטיפול. כלביית המקום עומדת בכל ביקורת לפי הדין ולפי החוק ומפוקחת על ידי הלישכה הווטרינרית במשרד החקלאות. בהזדמנות זו נציין שצוות הכלבייה עובד במסירות ועושה את תפקידנו נאמנה".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו