כשהשכנים של בני הזוג כדורי, שנרצחו בארמון הנציב לפני כחודש, שמעו מי החשוד במעורבות - הם לא האמינו. "מסכן, לא יכול להיות - אין דבר כזה", אמרו מרים ופרדי ברוך. שלושה שבועות וחצי מוחזק החשוד במעצר, ארבע פעמים הוארך מעצרו ואתמול (חמישי) הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"הוא בנאדם מדהים. אין מילים אי אפשר להפיל עליו שום תיק - אפילו לא לשאול אותו שאלות בנושא", טענו בני הזוג ברוך. "הוא לא מעורב בדברים האלה בשום פנים ואופן". אבל החוקרים בימ"ר ירושלים חשדו שדווקא כן יש לו קשר לרצח, גם אם הוא לא ביצע אותו. במהלך מעצרו הוא נבדק בפוליגרף פעמיים - התוצאות לא היו חד משמעיות.

בניהם של הזוג כדורי שנרצחו בירושלים‎ (צילום: החדשות‎)
בניהם של הזוג כדורי שנרצחו בירושלים‎ | צילום: החדשות‎

פרקליט החשוד, עורך הדין ניג'אם חלדון, אמר: "לא הייתה למשטרה שום ראיה שקשרה אותו לאירוע הרצח. הוא הוחזק במעצרו בגלל זהותו". הוא הוסיף: "לא הוטח בפניו שום חומר שמחזק את החשד נגדו, לא הוטח בפניו שום חומר שמתייחס לעבירת הרצח ובכל החקירות הוא נשאל לעניין אם הוא מסתיר מידע או שהוא חושד באדם מסוים שביצע את הרצח". ‎

במקביל החוקרים ביצעו כמה פעולות חקירה מול בני משפחת כדורי. הם הביעו כעס על הבדיקה ועברו והשמיעו טענות על הקלות בחקירת החשוד. "לצערנו החשוד לא נחקר בחקירת שב"כ ועושה רושם שנהגו איתו בכפפות של משי ולא הקשו עליו. התחושה של המשפחה שלא מיצו את ההליך מול החשוד, אך בכל מקרה המשפחה מתפללת שהאמת תצא לאור ושהמשטרה תמשיך לחקור ולברר את הרצח המזוויע של ההורים, בני הזוג כדורי", אמר פרקליט משפחת כדורי, עו"ד איתמר בן גביר.

הזוג ברוך על החשוד: אין סיכוי שהוא עשה א (צילום: החדשות‎)
הזוג ברוך על החשוד: אין סיכוי שהוא עשה א | צילום: החדשות‎

עד לרגע זה אין בידי החוקרים שום ראיה שקושרת בין הרצח של הזוג כדורי לבין דקירתה של הדר בצלאל, הנערה שהותקפה בארמון הנציב יום קודם לרצח באותו רחוב. לאורך החקירה החשוד טען שאין לו שום קשר למעשה והוא אף ניסה להציג לחוקרים ראיות לכך שלא היה במקום בעת שבוצע הרצח.

בני הזוג, בני 68 ו-71, נמצאו מתים בדירתם לפני כחודש. גופותיהם אותרו בדירתם הנעולה כשעליהן סימני אלימות קשים. לפי הערכות המשטרה השניים נרצחו כמה ימים לפני מציאתם, והרצח בוצע באמצעות סכין שהרוצח נטל עמו מהזירה.