המשטרה: להאריך את מעצר החשוד המרכזי
המשטרה: להאריך את מעצר החשוד המרכזי | צילום: חדשות

הפרשה שמטלטלת את מערכת המשפט: המשטרה ביקשה היום (רביעי) להאריך בשלושה ימים את מעצרו של החשוד המרכזי בפרשה. במהלך הדיון בעניינו בבית המשפט אמר נציג המשטרה כי הסיבה שרק החשוד המרכזי הובא להארכת מעצר היא שהחשד נגדו מוחשי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הבוקר צומצם צו איסור הפרסום בפרשה והותר לפרסם כי עורך דין בכיר ומוכר חשוד, בין היתר, בכך שפעל למינוי שופטת בבית משפט השלום בתמורה לקשרים רומנטיים שניהלה איתו. לפי נציג המשטרה, התשתית העובדתית שהתגבשה בעניינו של החשוד עברה את משוכת החשד הסביר המתבקש ואף מעבר לכך.

פרקליטו של החשוד טען שבעת שהשופטת התמנתה לתפקידה, הוא לא היה חבר בוועדה למינוי שופטים. בתגובה, נציג המשטרה התעקש ואמר כי החשוד השפיע על חברי הוועדה למנות את השופטת המדוברת. כשנשאל אם יש בידי המשטרה ראייה ישירה שמוכיחה שהחשוד השפיע על גורמים שעוסקים בקידום שופטים מערכאת בית משפט השלום למחוזי, השיב הנציג: "לא אוכל לפרט. התשובה מונחת בפני בית המשפט".

במהלך הדיו תיאר הנציג חקירה מיוחדת שבה פעולות רבות דורשות אישורים של הגורמים הבכירים ביותר. זו הסיבה שלטענתו החקירה דורשת זמן. "אנחנו מתייחסים ביראת קודש לחשוד ולמערכת המשפט כולה", אמר הנציג.

חשד נוסף שנחקר הוא שרעייתו של שופט קיימה עם החשוד המרכזי יחסים מיניים על מנת שהוא יסייע לקדם את בעלה מבית משפט השלום לבית המשפט המחוזי, מה שבסופו של דבר לא יצא לפועל. עו"ד בועז בן צור מייצג את החשוד המרכזי, עו"ד אופיר שטרסנוב מייצג את השופטת ועו"ד עדי כרמלי מייצג את אשת השופט.

שלושה חשודים נחקרו היום במשרדי להב 433: החשוד המרכזי, שופטת בבית משפט השלום ורעייתו של שופט. החשודה היא עורכת דין והיא נחקרת יחד עם השופטת ועם החשוד המרכזי. במהלך היום יוחלט אם יש צורך להאריך מעצר של מי מהחשודים וההערכה כרגע היא שלא יהיה מנוס מלהאריך את מעצרו לפחות של החשוד המרכזי במהלך היום.

לאחר מכן לחדשות נודע כי ח"כ נורית קורן (הליכוד), חברת הוועדה לבחירת שופטים, מסרה עדות ביחידת להב 433. עוד נודע כי עו"ד אילנה סאקר, חברה נוספת בוועדה, מעידה גם כן במשרדי היחידה בלוד. החשוד המרכזי בפרשה, שנחקר במשך 7 שעות, הובא הערב לדיון בעניינו בבית משפט השלום בתל-אביב, והמשטרה ביקשה כאמור לאריך את מעצרו בשלושה ימים נוספים.