מוכרי התכשיטים בקניונים ברחבי הארץ סובלים ממכת פריצות חמורה, וישנן עדויות על יותר מ-40 חנויות שנשדדו בשנה האחרונה. בתיעוד ששודר ב"מהדורה המרכזית", ניתן לראות כיצד רעולי הפנים פורצים לחנויות וגונבים תכשיטים וזהב במאות אלפי שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בתיעוד מקניון בבאר שבע, ניתן לראות את השודדים מרסקים את הזכוכיות וממלאים את השקים שהביאו עמם בשלל שגנבו. בעל החנות, ישראל פרץ, מספר בכאב כי הנזק שגרמו לו מגיע לסכום של 300 אלף שקלים. "השומר של הקניון עמד לידם והסתכל עליהם ולא עשה כלום כי הוא פחד", אמר פרץ. "יש לי שתי אזעקות, שני מוקדי ביטחון, גז פלפל, מיסוך עשן, ומנורה שמסנוורת- ושום דבר לא עוזר".

בתיעוד נוסף, נראים שודדים בהרצליה פורצים את הדלת הראשית, מדלגים במדרגות הנעות, ונכנסים אל החנות באין מפריע. כנופיה נוספת תועדה בקניון חדרה מנפצת את דלת הזכוכית של חנות ואוספת את הסחורה הגנובה לתוך שקים.

סמנכ"ל תפעול וביטחון בחברת אבטחה בחדרה, אודי בן-תורה, התייחס לתופעה: "צוותי הפורצים השתכללו בכך שהם אוספים מודיעין לפני המבצע. הם יושבים מחוץ לחנות, מסתכלים על פעילות המוכרים, רואים מתי שעות הפתיחה והסגירה ומסתכלים על האבטחה במתחם".