הזוג כדורי ז''ל (צילום: מרדכי אסרף, חדשות)
הזוג כדורי ז''ל | צילום: מרדכי אסרף, חדשות

במשטרת ירושלים הוחלט הבוקר (שלישי) לשחרר בתנאים מגבילים את בן משפחתם של בני הזוג כדורי שהיה עצור כמה שבועות בחשד שהיה מעורב ברצח הכפול. לאורך כל תקופת החקירה שלו הוא הכחיש את מעורבותו ברצח – ובידי החוקרים לא הייתה שום ראיה שקשרה אותו למעשה, למעט כמה סתירות בגרסאות שמסר בחקירותיו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בשבוע שעבר עוכב גם אחיו של קרוב המשפחה, בחשד שסייע לחשוד – אך בתום כמה שעות חקירה שוחרר אף הוא. כעת אין בידי החוקרים אף חשוד במעשה – וזאת לאחר שחשוד ראשון שנעצר בפרשה, עובד ניקיון ערבי שהוחזק במעצר במשך כשלושה שבועות, שוחרר לאחר שהתברר שאינו קשור למעשה.

החשוד המרכזי שישוחרר (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
החשוד המרכזי שישוחרר | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

פרקליטיו של החשוד, עורכי הדין גיא מימון, שלמה לוי ושי לוי, סיפרו כי החשוד עובר "תקופה קשה מאוד, מטלטלת ומייסרת. הידיעה שלו שהוא לא קשור בחשדות כל כך חמורים, כאשר מנגד המשטרה לא מפסיקה להטיח בו כי הוא מעורב ברצח ומסתיר פרטים".

עו״ד גיא מימון (צילום: חדשות)
עו״ד גיא מימון | צילום: חדשות
עו"ד שלמה לוי (צילום: חדשות)
עו"ד שלמה לוי | צילום: חדשות

עורכי הדין הוסיפו כי החשוד חווה תקיפות והשפלות מצד עצורים בבית המעצר. "צוות ההגנה ביקר אותו מדי יום על מנת שלא יפגע בעצמו. המשטרה 'ריסקה' את נפשו וכל זאת ביחס לחשד כל כך קלוש. עובדה שצריכה להדיר שינה מכל אזרח במדינת ישראל". עו"ד שי לוי הוסיף שהוא וחבריו הקפידו לבקר את החשוד בכל אחת מ-16 הימים ששהה במעצר מחשש שינסה לפגוע בעצמו.

עו"ד שי לוי (צילום: חדשות)
עו"ד שי לוי | צילום: חדשות

אחיו של החשוד ששוחרר הבוקר, עוכב לחקירה באזהרה לפני שבוע בדיוק. אשתו של האח, שנחשדה בשיבוש הליכי משפט בפרשה, שוחררה גם היא לביתה בתחילת השבוע שעבר בתנאים מגבילים. למרות החשד שעלה נגדה ונגד בעלה, אין ראיות שקושרות אותם ישירות לרצח.

לפני שבועיים הותר לפרסום כי החשוד המרכזי ברצח הוא קרוב משפחה של הזוג, וכי אשתו חשודה בשיבוש הליכי חקירה ובקשירת קשר לביצוע פשע. קרוב משפחה אחר שנחקר באזהרה שוחרר לביתו בשבוע שעבר. במהלך הדיון השופט קיבל את טענת המשטרה שבני משפחה אחרים לא יכולים להשתתף בדיון מחשש שגם הם ישבשו חקירה.

אשתו של החשוד (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
אשתו של החשוד | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות
זירת הרצח בארמון הנציב (צילום: עוזי פרלמוטר תעוד מבצעי מד"א, חדשות)
זירת הרצח בארמון הנציב | צילום: עוזי פרלמוטר תעוד מבצעי מד"א, חדשות

גל המעצרים של בני המשפחה הגיע לאחר מעצרו של עובד הניקיון הערבי שנעצר בחשד למעורבות ברצח, אך הוא שוחרר לביתו בהוראות בית המשפט לאחר שעבר שתי בדיקות פוליגרף. "התחושה של המשפחה שלא מיצו את ההליך מול החשוד", אמר אז עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג את משפחת כדורי, בתגובה לשחרור החשוד בפרשה.

בני הזוג, בני 68 ו-71, נמצאו מתים בדירתם. גופותיהם אותרו בדירה הנעולה כשעליהן סימני אלימות קשים. לפי הערכות המשטרה השניים נרצחו כמה ימים לפני מציאתם, והרצח בוצע באמצעות סכין שהרוצח נטל עמו מהזירה. הגופות אותרו ביום ראשון, 13 בינואר, לאחר שקרוביהם דיווחו לרשויות שלא הצליחו ליצור עמם קשר מאז יום חמישי שקדם לכך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו