נתניהו לצד אלשיך (ארכיון)
נתניהו לצד אלשיך (ארכיון) | צילום: פלאש 90 , Miriam Alster, חדשות

מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך התייחס למתקפות נגדו מצד מקורבים לראש הממשלה, ולטענות על הדלפות מגמתיות של המשטרה מחקירות נתניהו. "לא תפרנו תיק לנתניהו", הבהיר אלשיך בכנס INSS בתל אביב היום (ראשון). "אין למשטרה את היכולת לעשות זאת".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

המפכ"ל לשעבר העריך כי חקירות נתניהו יגיעו לבית המשפט, כפי שפורסם לראשונה במהדורה המרכזית. "לא רואה מצב שלא יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה", אמר והגיב למתקפות האישיות נגדו. "כולנו ראינו מה נאמר אישית עליי בתקשורת, אבל אני לא לוקח דבר אישית, אני עובד ציבור ואני נתון למרותו של הדרג המדיני - אותו אני מכבד מאוד".

אלשיך דחה את הטענות על הדלפות מתוך החקירות, ואף טען כי הן מתבצעות על ידי חשודים שרוצים לפגוע במשטרה ולהוזיל את החקירה - או לתאם ביניהם גרסאות בכדי לשבש הליכי משפט: "מעולם לא הדלפתי מחקירות ראש הממשלה, גם העיתונאים יודעים זאת".

מחאת רשת נגד רה
"לא רואה מצב שנתניהו לא יואשם" | צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90, חדשות

המפכ"ל לשעבר גם הצהיר כי הוא תמיד היה בעד לחקור את מקור ההדלפות: "אפילו כתבתי מכתב בו דרשתי שיחקרו הדלפות חמורות ואפילו התנדבנו להיחקר".

"התפקיד של המשטרה הוא להגיע לחקר האמת", הסביר אלשיך והדגיש כי אם העובדות שחשפה המשטרה לא יהיו נכונות יהיה מדובר בכישלון. "אני צריך לתת תשובות לשאלות בצורה הכי ברורה שניתן. הדיון על פרשנות משפטית כזו או אחרת לא רלוונטית - בשביל זה יש בית משפט".

 "אנחנו איננו מחליטים אם לחקור איש ציבור כזה או אחר ללא החלטת היועמ"ש", הדגיש אלשיך. "ולכן המשטרה לא יכולה לתפור שום תיק".

מנדלבליט.
"לא חוקרים ללא החלטת יועמ"ש" | צילום: מארק ישראל סאלם, FLASH 90, חדשות

אלשיך התייחס גם לדברים שאמר בריאיון ב"עובדה" לפני כמה חודשים, לפיהם - עקבו אחריו חוקרים פרטיים. "מובן שעקבו אחרי, היו לנו הוכחות לזה וכשזה הגיע למצב שבו המשפחות של החוקרים הרגישו מאוימות אני הייתי חייב לתת גיבוי", אמר. "כשנפרדתי מהמשטרה המילה ששמעתי הכי הרבה בלהב הייתה - גיבוי - כי חשבתי שאני חייב לתת גיבוי מלא ולהגן על הקצינים שלי".

בתגובה לדבריו של אלשיך, מסרו ב"ליכוד": "רוני אלשיך שוב חוזר הערב על הרמיזה השקרית לפיה ראש הממשלה נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד חוקרי המשטרה. כשמפכ"ל המשטרה מאמין בקונספירציה הזויה כזו, איך אפשר לצפות להליך הוגן? אין פלא שאלשיך מצטרף ללחץ של השמאל על היועמ״ש להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו