חשד: סחרו בחלקות קבורה (צילום: AP, חדשות)
חשד: סחרו בחלקות קבורה | צילום: AP, חדשות

חשד לסחר בקברי ילדים: המשטרה עצרה חשודים בשתי פרשיות שבמרכזן חשד לסחר בקברים. חמישה, העובדים בחברה העוסקת בהסדרי קבורה, חשודים שפגעו והזיזו עצמותיהם של ילדים, על מנת לסחור בחלקות הקבר שלהם. שניים, עובדי המועצה הדתית בעיר סמוכה לירושלים, נעצרו בחשד לסחר ולמכירה סיטונאית של חלקות קבר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

המעצרים הגיעו בתום חקירה סמויה של המשטרה בשתי הפרשיות. ראשיתה בתלונות ודיווחים שמהם עלה חשד לפגיעה והזזה של קברים בהר המנוחות גבעת שאול בירושלים. חשד נוסף שעלה מהדיווחים הוא סחר סיטונאי בחלקות קבורה בעיר בית שמש, לתושבי חוץ.

החוקרים ערכו מגוון פעולות חקירה בבית העלמין בגבעת שאול בירושלים, שבמהלכן עלה כי לאורך השנים האחרונות בוצעו שינויים שכללו הזזתם של קברים בחלקה בה קבורים בעיקר ילדים שמתו בשנות ה-70.

100 אלף שקלים לקבר

על פי החשד, החשודים הסירו את המצבות ממקומן, ובאמצעות קבלני העבודות פעלו להגביה את מפלס הקרקע על ידי יציקת בטון וכך יצרו חלקות קבר חדשות. מעל תשעה קברים חדשים כבר קיימים במקום. את אותם קברים מכרו החשודים במחיר של כ- 100 אלף שקלים לקבר, לתושבי חוץ.

בפרשה השנייה, בעיר הסמוכה לירושלים נעצרו שני בכירים בעירייה בחשד כי במהלך 2018 מכרו עשרות חלקות קבורה באופן 'סיטונאי' לתושבי חוץ. השווי המוערך של החלקות הוא כמיליון שקלים, והמכירה נעשתה בניגוד לחוק שירותי הדת היהודיים.

החשודים נעצרו בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות על חוק שירותי הדת היהודיים. חמישה מהם גם חשודים בהסגת גבול במקום פולחן או בקבורה. ארבעה חשודים יובאו לדיון בבית משפט השלום בירושלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו