בניהם של הזוג כדורי שנרצחו בירושלים‎
משפחת כדורי, הערב | צילום: החדשות

"אנחנו אזרחים שומרי חוק ומחפשים את האמת" - כך אמרו היום (רביעי) במסיבת עיתונאים ניתאי ונתן כדורי, שני בניהם של בני הזוג שנרצחו לפני כשבועיים בשכונת ארמון הנציב בירושלים. על רקע המשך החיפושים אחר הרוצח, המשפחה טוענת שמדובר בפיגוע לאומני, שכוחות הביטחון מגלים אטימות - וקוראים: "להתעורר לפני שיקרה חס וחלילה עוד אסון נורא". עו"ד איתמר בן-גביר, שהאירוע נערך במשרדו, פתח את הדברים ואמר שיש כיוון חקירה ברור שצריך לחקור.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"לפני שלושה שבועות פקד את עם ישראל אסון לאומי בכללות ואת משפחת כדורי הנכבדה שמוכרת בכל ירושלים אסון פרטני", אמר ניתאי כדורי. "אבל יש עוד סיפור שהעולם לא מכיר אותו, וזו ההתמודדות הוודאי לא נעימה ולא פשוטה שאנחנו עוברים. אנחנו עוברים התמודדות לא פשוטה, חוץ מהאסון הנורא הזה - אטימות מוחלטת מצד הרשויות".

"אנחנו מבקשים באמת, כאזרחים שומרי חוק, שגורמי הביטחון הרלוונטיים - לא יודע מי אלה, המשטרה השב"כ - בבקשה, תתפכחו לפני שיקרה חס וחלילה עוד אסון נורא. אנחנו מתפללים שהאמת תצא לאור והנבל הזה ייתפס….אבל בתוך כל הצער אני רוצה להודות ל-99.9% מעם ישראל שגילו לב יהודי ותמכו בנו… אנחנו מתפללים שהלב היהודי הזה ינצח ונצא מחוזקים מכל הדבר הזה".

הבניין בשכונת ארמון הנציב
הבניין בשכונת ארמון הנציב | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

נתן כדורי, הבן השני, תיאר את פועלו החברתי של אביו ואמו ואמר כשהוא חנוק מדמעות: "אנחנו לא מספיקים לעכל את הרצח הנתעב הזה, אין לנו לא אבא ולא אמא ביום אחד בהיר. אבא ואמא שעזרו וסייעו לנו, הכל הלך ביום אחד".

"הלב שלנו חצוי; מצד אחד אנחנו מבינים שמשטרת ישראל, ואנחנו מוקירים להם תודה, החוקרים מתאמצים ומשתדלים אבל אנחנו חושבים שזה לא מספיק בכיוון הנכון. אנחנו חושבים שצריך להפעיל את כל הכוחות והיכולות שלהם למצוא את הרוצח הנתעב הזה, אנחנו רוצים שיהיה מאחורי סורג ובריח. זה לא יחזיר לנו את אמא ואבא שלנו אבל זו נחמה פורתא לדעת שאותו רוצח נתעב לא יהיה חופשי".

כוחות המשטרה בזירה
כוחות המשטרה בזירה | צילום: חדשות

כאמור, בני הזוג, בני 68 ו-71, נמצאו מתים בדירתם לפני כשבועיים. גופותיהם אותרו בדירתם הנעולה כשעליהן סימני אלימות קשים. לפי הערכות המשטרה השניים נרצחו כמה ימים לפני מציאתם, והרצח בוצע באמצעות סכין שהרוצח נטל עמו מהזירה.

הגופות אותרו ביום ראשון, 13 בינואר, לאחר שקרוביהם דיווחו לרשויות שלא הצליחו ליצור עמם קשר מאז יום חמישי שקדם לכך. והמשטרה מסרה מאז כי חלה התפתחות משמעותית בחקירה. שכניהם וחבריהם הקרובים של הנרצחים, בני הזוג ברוך, סיפקו עדות חשובה למקרה: "שמענו את תמי ויהודה צועקים", הם סיפרו. "עלינו במדרגות סביב השעה 12:00 בצהריים, הדלת שלנו הייתה פתוחה ושמענו את שניהם צועקים. יכול להיות שזה היה רגע קריטי, עד היום אני אוכל את הלב על זה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו