צפו בריאיו המלא (צילום: חדשות 2)
עדות חדשה בפרשת הרצח בבר נוער | צילום: חדשות 2

התפתחות ברצח הברנוער: עבריין מוכר העביר למשטרה מידע חדש על הרצח מלפני כמעט 10 שנים, כך פרסמה הבוקר (ראשון) העיתונאית הדס שטייף בגלי צה"ל. הוא ביקש להעביר את המידע, כולל פרטים מפלילים בתמורה לתשלום והטבות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בשבוע שעבר אותו עבריין מוכר ישב שעות ארוכות במשרד ימ"ר תל אביב של המשטרה ונגבתה ממנו עדות מפורטת, כולל המניע למעשה הרצח בברנוער, כך לפי הדיווח. החוקרים צפויים לבדוק את המידע ולהמשיך בחקירת המקרה.

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר בעקבות הדיווח: "בקיץ הקרוב ימלאו עשר שנים לרצח בבר נוער. עשר שנים שבהן חקירת הרצח לא הניבה תוצאה חד משמעית ואף התגלתה כרצופה בהחלטות תמוהות וכיווני חקירה שהתגלו בהמשך כשגויים. עשר שנים שבהן משפחות כץ וטרבישי וכל הקהילה הלהט"בית מחכות לקביעה נחרצת ולהעמדה לדין של מי שירה בכולנו. אנו מצפים ממשטרת ישראל לעשות כל שביכולתה למיצוי כיוון החקירה החדש ולא לאפשר גם הפעם למידע משמעותי לחמוק תחת ידיה".

זירת הרצח בברנוער (ארכיון) (צילום: AP, חדשות)
דיווח: עבריין מוכר העביר מידע מפליל למשט | צילום: AP, חדשות

מהירי בברנוער נהרגו ניר כץ ז"ל, בן 26, וליז טרובישי ז"ל, בת 16. יחד עמם נפצעו מדריך נוסף, חן לנגר, ותשעה בני נוער אחרים שנכחו במקום בעת האירוע. שניים מהם נפגעו קשה ונותרו נכים.

ברצח, שאירע במוצאי שבת, 1 באוגוסט 2009, התפרץ אדם חמוש הלבוש בבגדי הסוואה שחורים ועטוי מסיכה ל"ברנוער" - מקום מפגש לנוער גאה, ירה בנוכחים ונמלט. הרצח זכה לתהודה רבה שהתעצמה כשהמשטרה לא הצליחה לפענח את הרצח.

כ-4 שנים לאחר הרצח עצרה המשטרה, בהתבסס על עדות עד מדינה את חגי פיליסיאן בחשד לביצוע המעשה. לאחר מכן ביטלה הפרקליטות את ההסדר עם עד המדינה, ביטלה את האישומים נגד פיליסיאן וכך נותר הרצח לא מפוענח עד ימינו.