17 גברים בין הגילאים 20 ל-78 מכל רחבי הארץ נעצרו הבוקר (שלישי) בחשד לביצוע שורת עבירות פדופיליה ברשתות החברתיות נגד קטינות. הם נעצרו בתום חקירה סמויה שבמהלכה שוטרים התחזו לנערה בת 13 באתרי אינטרנט.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בתום חקירה סמויה שהתנהלה בשלושת החודשים האחרונים, שוטרים ובלשים ממרחב ירקון פשטו הבוקר על בתיהם של 17 גברים החשודים בעבירות מין נגד קטינות באמצעות הרשתות החברתיות.

שוטרים ושוטרות התחזו במהלך החקירה לנערה בת 13 באתרי צ'אט באינטרנט וברשתות החברתיות שדרכן נוצר הקשר עם החשודים. במהלך ההתכתבויות עמם, החשודים נהגו לשלוח תמונות, סרטונים וטקסטים בעלי תוכן מיני בוטה, תוך שהם משדלים את השוטרים, שהתחזו לנערה, לשלוח להם תמונות אינטימיות ולבצע אקט מיני מול מצלמת האינטרנט בשידור חי.

בהתאם להתפתחות החקירה, חלק מהחשודים יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. חלק מהחשודים כל הנראה ישוחררו לחלופות מעצר בתנאים מגבילים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אנו קוראים להורים לגלות מעורבות וערנות בהתנהלות הילדים ובני הנוער במרחב הווירטואלי לאור הסכנות הטמונות ברשת. יש לשים דגש על נושא שיתוף התמונות עם אחרים, הזדהות בפני זרים, קביעת מפגשים עם אנשים לא מוכרים וגלישה באתרים ורשתות חברתיות לא מוכרות. חשוב לעודד את הילדים להתריע על כל פגיעה או תחושת אי נוחות ברשת. לרשותכם עומד מוקד 105 של משטרת ישראל לדיווח בכל חשד לעבירה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו