מנדלבליט.
מנדלבליט פסל עצמו מהחקירה | צילום: מארק ישראל סאלם, FLASH 90, חדשות

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פסל היום (רביעי) את עצמו מטיפול בפרשה המשפטית החמורה בשל חברות אישית עם החשוד המרכזי. המשטרה הפכה את החקירה מסמויה לגלויה וחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה חוקרים במשרדי להב 433 שלושה חשודים בפרשה, ביניהם גם החשוד המרכזי שמוקדם יותר ביצעו החוקרים חיפוש בביתו. 

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ישנם כמה חשדות שבהם נחקרים החשודים, בהם גם חשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות וייתכן כי חלק מהחשודים יובאו בהמשך להארכת מעצר. החקירה מתנהלת באישור מיוחד של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שליווה אותה כבר מתחילתה בשלביה הסמויים אך כעת כבר לא עוסק בה.

צו איסור פרסום כמעט גורף הוטל על פרטי הפרשה מיום ראשון והמשטרה שוקלת לצמצמם אותו במהלך היום. נכון לעכשיו כל מה שניתן להגיד שהיא עוסקת בגורמים במערכת המשפט.

עיתון "גלובס" הגיש אתמול בקשה להסרת צו איסור הפרסום, אך יאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה) התנגדה ובית המשפט הסכים עם עמדתה‎.

במשטרה ביקשו אז לנהל את החקירה בשקט יחסי, וזאת משום שלפרשה עשויות להיות השפעות כבדות על מערכת המשפט הישראלית.

חברת הכנסת קרין אלהרר (יש עתיד) התייחסה לפרשה וקראה למוערבים בה להשעות עצמם: "מערכת המשפט היא האורים והתומים של המערכת הציבורית בישראל, שמה הטוב הוא בעצם יסוד לקיומה וכל פגיעה בו, עלולה להכתים את המערכת כולה".

חכ לאה פדידה (העבודה): "שרת המשפטים איילת שקד חייבת להתפטר הבוקר מתפקידה בעקבות פגיעה חמורה באמון מערכת המשפט. סולם הערכים שלה התגלה כמעוות הן כשרת משפטים והן כאשה. מעמד האשה הלך 20 שנה אחורה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו