השימוע - בתחילת אוקטובר השנה
מנדלבליט ונתניהו, ארכיון | צילום: אלכס קולומיסקי, פלאש 90, חדשות

במשרד המשפטים מבינים שבמקביל לקמפיין התקשורתי של ראש הממשלה נגד היועץ המשפטי לממשלה, צפוי גם מסע משפטי בניסיון לעכב את לוח הזמנים. במשרד נערכים לאפשרות שפרקליטי נתניהו ירצו להגיש עתירה לבג"ץ על עצם ההחלטה שמנדלבליט פרסם אתמול (שישי) ולפיה אין מניעה לפרסם את החלטתו בתיקים בהם חשוד ראש הממשלה לפני הבחירות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ניתן להניח כי ב-17 בפברואר ינחתו על שולחנו של מנדלבליט ערימות של מסמכים בתום 30 ימי היידוע. זה מצטרף למכתב ששיגרו היום עורכי דינו של נתניהו שבו זעמו על כך ש-60 עדים לא זומנו על-ידי המשטרה.
 
כל אלה מחייבים התייחסות משפטית והם גוזלים זמן, משהו שאין ליועמ"ש. מבחינתו הוא עושה כל מאמץ לפרסם את ההחלטה לפני מועד הבחירות, אולם ההחלטה צריכה להתפרסם זמן סביר לפני הבחירות, וכפי שנדמה כעת זה לא תלוי רק בו. ייתכן שהדברים האלה בסופו של דבר יובילו לדחיית ההחלטה עד לאחר הבחירות.

"היועמ"ש נכנע ללחץ השמאל"

מוקדם יותר אמש פרסם נתניהו פרסם בדף הפייסבוק שלו סרטון ובו תקף את היועץ המשפטי לממשלה בטענה כי הוא נכנע ללחץ השמאל והתקשורת. "הם לוחצים להגיש נגדי כתב אישום בכל מחיר, גם כשאין כלום, העיקר שיהיה לפני הבחירות - זה אבסורד", אמר נתניהו.

מתקפתו של נתניהו מגיעה שעות ספורות אחרי שמנדלבליט הודיע על סירובו לדחות עד לאחר הבחירות את מועד קבלת ההחלטה על בעניינו של ראש הממשלה, החשוד בקבלת שוחד בתיקי 1000, 2000 ו-4000. בסרטון טען נתניהו כי מדובר באחת ההחלטות הגורליות בתולדות המדינה: "זו החלטה שעלולה להביא להעלאת השמאל לשלטון, והיא מתקבלת בחיפזון ובמהירות שיא".

נתניהו הדגיש כי היועץ מסתפק רק בקריאת סיכומים ובחוות דעת של צוות הפרקליטות. "זה אבסורד, אפשר רק לקוות שהלחץ של השמאל לא יעבוד פעם נוספת, כשהיועץ יידרש לשאלה אם שתיים וחצי כתבות באינטרנט זה שוחד. פשוט מגוחך", האשים נתניהו. "בכל מקרה - אני בטוח בצדקתי ובטוח שהאמת תצא לאור".

מוקדם יותר אתמול שיגרו פרקליטי נתניהו מכתב למנדלבליט ובו דרישה לקיים השלמות חקירה בתיקים 2000 ו-4000, וכן לדחות את פרסום ההחלטה בתיקים האחרים שכן לדבריהם יש לקיים בדיקה ארוכה יותר של חומר הראיות בשל כמותם.

"במצב דברים זה, עבודת היועץ המשפטי לממשלה, במסגרת סד זמנים לחוץ ומכווץ, מחייבת הישענות יתר שלא לומר תלות רבה בחוות הדעת של פרקליטות המחוז, בניגוד לכאורה ל'הפרדת הרשויות' הנדרשת ולצורך הנדרש בהבטחת עצמאותו המוחלטת של שיקול דעת היועץ המשפטי לממשלה", נכתב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו