אילוסטרציה
בן ה-12 הותקף בבית ספר. אילוסטרציה | צילום: חדשות

"איך אני יכולה לסמוך על בית הספר שישמור על אחי?": אחותו של א' בן ה-12, בן לעדה האתיופית שלומד בכיתה ז' בבית ספר בצפון, כתבה בסוף השבוע פוסט בפייסבוק ובו תיארה את מסכת ההתעללויות שעבר אחיה הקטן בעקבות סכסוך מתמשך עם תלמיד מכיתתו. בין היתר, כך תיארה, אחיה הותקף על ידי אביו של תלמיד אחר. במשרד החינוך אישרו את הפרטים ועדכנו כי הוגשה תלונה נגד האב.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במהלך החודש האחרון אותו תלמיד נהג להקניט את א', ובמהלך תגרה אף קרא לאביו לבית הספר - שהגיע והרביץ ל-א'. לפי דבריה של האחות המקרה המדובר חל ביום שישי האחרון, אחרי כמה שבועות שבהן א' סבל מהצקות מצד י', התלמיד מכיתתו. לטענתה, י' נהג להתעלל באחיה בכל אותה תקופה - כשהמקרה היה ידוע למורה שלא טיפלה בכך. באותו יום שישי, במהלך שיעור ספרות, י' קרא לו "כושי", "סודני", "שחור" וקילל אותו.

א' לא נשאר חייב וקילל אותו חזרה. בסוף אותו שיעור י' הפך עליו שולחן בתגובה - ולאחר שזה לא פגע בו התחילה ביניהם תגרה. בזמן שחבריהם לכיתה ניסו להפריד ביניהם, הם קראו לסגן מנהל בית הספר שהתערב והזמין את א' לשיחת בירור במשרדו.

התלמיד הוכה - בית הספר לא הסכים להזמין משטרה

בזמן שא' היה במשרדו, י' קרא לאביו וסיפר לו את שאירע. אביו של י' הגיע לבית הספר ונכנס אליו, למרות שהשומר ניסה לעצור בעדו. הוא הלך לכיתה וניסה למצוא את מי שלטענת בנו תקף אותו.

לאחר מכן אביו של י' פגש את א', בעט בו, היכה אותו ואיים עליו כי ידקור אותו ברגע שיראה אותו לבד - ורק לאחר מכן הצליח השומר להשתלט על האבא ולהרחיק אותו. בני משפחתו של א' יודעו על מה שאירע לבנם רק כאשר המורה ביקשה שיבואו לקחת אותו מבית הספר, מכיוון שהיא חוששת לחייו.

צפו בכתבה המלאה
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

"מזועזעת מהמערכת שניסתה לסגור את הסיפור בכותלי בית הספר"

לאחר המקרה, אביו של י' יצא לתחנת המשטרה והגיש תלונה נגד א'. גם א' הגיע יחד עם בני משפחתו לתחנת המשטרה, כדי להגיש תלונה נגד י' ואביו. בסיום הפוסט שכתבה אחותו של א' היא הביעה זעזוע ודאגה מהיחס של בית הספר והמשטרה לאלימות כלפי אחיה.

"אני באמת לא מצליחה להבין איך אני יכולה לסמוך על בית הספר שישמור על אחי?", כתבה והוסיפה כי היא לא מבינה כיצד אבא של תלמיד יכול לפרוץ לבית הספר, לתקוף תלמידים ואת השומר. לסיום כתבה האחות: "אני מזועזעת מהמערכת שניסתה לסגור את הסיפור בכותלי בית הספר, אני אלחם עד שהצדק ייצא לאור".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "משרד החינוך רואה בחומרה רבה את האירוע ואת הפגיעה בתלמיד. לנוכח המקרה, הוגשה נגד ההורה תלונה במשטרה. כמו כן, התלמיד הפוגע הורחק מבית הספר למשך יומיים. לצד אלה, בית הספר קיים בכיתות הלימוד שיחות אודות החומרה וההשלכות ההרסניות שבמקרי אלימות, ובכלל זה במקרה שארע. צוותי החינוך הנחו את התלמידים כיצד להימנע מהגררות למקרים פסולים כמו זה שהתרחש. בית הספר מלווה את התלמיד שנפגע ונותן לו את כל התמיכה הנדרשת".