האסירים הביטחוניים טוענים: ניצחנו
אילוסטרציה | צילום: נתי שוחט, החדשות

הותר לפרסום: המשטרה עצרה ארבעה גברים בשבוע שעבר, שלפי החשד התחזו למנכ"לים של בתי עסק וגנבו מיליוני שקלים. אחד מחברי החוליה שנעצר הוא אסיר בפועל, שביצע לכאורה את העבירות באמצעות טלפון מתוך כותלי בית הסוהר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בעקבות דיווחים שהתקבלו מבעלי עסקים, שהודיעו על גניבת כספי הפדיון היומי מבתי העסק שלהם, המשטרה פתחה בחקירה סמויה בשיתוף שירות בתי הסוהר. לאחר מעבר לחקירה גלויה, נעצרו ארבעה חברי חוליה - כך הודיעה המשטרה היום (שני). לפי החשד, הארבעה גנבו בתחכום ובעורמה מהעסקים השונים סכום כולל של כשני מיליון שקלים.

בחקירה עלה כי לכל אחד מחברי החוליה היה תפקיד מוגדר: אחד מהם, אסיר כבן 37 שמרצה עונש ממושך, חשוד כי ביצע את העבירות מתוך כותלי בית הסוהר. לחוקרים התגלה כי הוא נהג להתקשר לבתי עסק שונים ולהזדהות כמנכ"ל, או כבעל משרה בכירה אחרת בעסק, וביקש בטלפון מהעובדים לתת את הפדיון היומי לנהג מונית שהגיע בסוף היום לבית העסק. נהג המונית העביר את הכספים שאסף לחברי החוליה.

עוד טוענים במשטרה כי האסיר השתמש באפליקציה המאפשרת להזין שם ומספר טלפון שהוצג למקבל השיחה, וכך הוא גרם לקורבנות להאמין לזהותו הבדויה - והורה להם להעביר לו וליתר חבריו את הפדיון היומי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו