אורי אנסבכר ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
אורי אנסבכר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

רצח הצעירה ביער בדרום ירושלים: הותר לפרסום כי הצעירה שנמצאה ללא רוח חיים ביער בירושלים היא אורי אנסבכר, בת 19 מהיישוב תקוע. היא תובא למנוחות היום בשעה 14:15 בבית העלמין בתקוע. אנסבכר, בתם של נעאה והרב גדי אנסבכר, התנדבה בשירות לאומי ביעלים - מרכז לטיפול בנוער ביער עמק רפאים בירושלים, סמוך למקום שבו נמצאה גופתה. היא הותירה אחריה ארבעה אחים - טל, תמה, דוד ושובה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הורי הצעירה ספדו לה היום: "אורי היתה בת שרות לאומי ביעלים, מרכז לטיפול בנוער ביער בעמק רפאים ירושלים, שם מצאה את מותה. נשמה קדושה מבקשת משמעות בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב". אנסבכר נולדה בתקוע והתחנכה בבית הספר אח"י בישוב ובאולפנת ראש צורים בגוש עציון.

המורה שחינכה אותה באולפנה סיפרה: "אורי הייתה בחורה חכמה וכנה ובעלת פתיחות מחשבתית מקורית ויצירתית. היא הייתה אהובה מאד על הסביבה והיתה בה רגישות לזולת". אנסבכר התגוררה עם חברותיה בדירה שכורה במרכז ירושלים. היא הוכרזה נעדרת אתמול בצהריים ובמשך כמה שעות חיפשו אחריה עד שגופתה נמצאה באזור עין יעל, על אם הדרך, עם פצעי דקירה בפלג גופה העליון.

נתניהו: נמצא את האשמים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
זירת מציאת גופתה של הצעירה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, ספד לה: "אורי אנסבכר ז"ל, נשמה טהורה, בת תקוע, בת גוש עציון. ילדה תמימה ממשפחה יקרה. בת שירות לאומי שהקדישה את שנותיה הצעירים והיפים  לטיפול בנוער במרכז יעילים, שם יצקה משמעות ותוכן לעולמה. תנחומינו למשפחה, לישוב תקוע ולגוש עציון כולו. אין מילים שיוכלו לנחמם אחרי רצח כה מחריד.
אנו פונים אל המשטרה, כוחות הבטחון וכל מקבלי ההחלטות ודורשים למצות את הדין עם אותם רוצחים בני עוולה".

"שימשה גורם דומיננטי ואהוב"

מרשות השירות הלאומי-אזרחי והמשרד הממונה על השירות נמסר: "אנו מרכינים ראש וכואבים את הרצח הטראגי והנפשע של בת השירות אורי אנסבכר, שהתנדבה במסירות במסגרת שירותה. זו הייתה שנת ההתנדבות השניה של אורי, במסגרתה ליוותה וחנכה באופן צמוד - נערים ונערות עם מוגבלויות בחברה ושימשה גורם דומיננטי ואהוב בקרב הנוער עמו עבדה ובקרב הממונים עליה". עוד נמסר כי מנכ"ל הרשות ראובן פינסקי מלווה את המשפחה והרשות מציעה להם סיוע

עשרות חוקרי משטרה, אנשי שב"כ ומשמר הגבול הגיעו הבוקר לזירה שבה נמצאה גופת הצעירה. האירוע - שתחילה נחשד כאירוע אובדני - נחקר כחשד לרצח, גם בשל סימני האלימות והדקירה שנמצאו על גופת הצעירה. על כל פרטי החקירה וגם על זהות הנרצחת הוטל צו איסור פרסום. 

חוקרי המשטרה - היחידה המרכזית של משטרת ירושלים - והשב"כ שהצטרפו לחקירה עיכבו מספר צעירים פלסטינים במקום, אבל בחלוף חקירה קצרה הם שוחררו. נכון לשעה זו אין בידי המשטרה חשודים. כל הכיוונים נחקרים – גם האפשרות שמדובר ברצח על רקע לאומני וגם האפשרות שמדובר באירוע פלילי.

על גופתה של הצעירה נמצאו סימני אלימות. צוות מד"א הוזעק למקום ונאלץ לקבוע את מותה. בשעות הערב נמצאה בשטח מיוער בדרום ירושלים צעירה כשעל גופתה סימני אלימות קשים ופצעי דקירה בחזה ובבטן. צוות של מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותה. למקום הגיעו כוחות גדולים של צבא, משטרה וכוחות חקירה מיוחדים - שב"כ ובכירי מחוז ירושלים.‎

זירת הרצח, שבוע שעבר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
כל כיווני החקירה נחקרים | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

בהתחלה התייחסו חוקרי המשטרה למקרה כאירוע אובדני, אבל הסימנים המאוד קשים שנמצאו על הגופה הרחיקו את החשד הזה והובילו את החקירה לכיוון רצח. בשלב זה צו איסור פירסום הוטל על כל פרטי החקירה.

על פי הודעת המשטרה הגופה אותרה באזור מיוער סמוך לעין יעל. לאוויר הועלה בניסיונות לסייע בסריקת האזור. נפתחה חקירה ובשלב זה כלל כיווני החקירה נבדקים. החשד המסתמן הוא שמדובר ברצח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו