צפו בריאיו המלא (צילום: חדשות 2)
המידע הוביל לשני עבריינים מוכרים למשטרה | צילום: חדשות 2

הפרטים החדשים מחקירת הרצח ב"ברנוער": במסגרת המידע החדש שמסר זאור חנקשייב, מי שהיה עד המדינה בפרשת ה"ברנוער", מסר עדות כנגד שני עבריינים שמוכרים למשטרה. העיתונאית הדס שטייף פרסמה הבוקר (ראשון) בגלי צה"ל כי הוא ביקש להעביר את המידע, כולל הפרטים המפלילים בתמורה לתשלום והטבות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

המידע שהעביר עד המדינה לשעבר חנקשייב, הוא על שני עבריינים שכבר מוכרים למשטרה מהעבר. מוקדם יותר הערב, שאול גנון, מי שהיה בעבר מנהל ה"ברנוער" התראיין בתוכנית "חמש עם" רפי רשף והתייחס לפרסומים. "אני תשוש מהידיעות שמגיעות מאותו אסיר, אני נסער ולחץ הדם שלי בשמיים כשהפצע הזה נפתח ומציף מחדש את הכל", אמר גנון.

גנון הסביר שהוא כועס כי שוב העיסוק הוא לא בקורבנות: "אני כועס כי כל הפוקוס מופנה לעבריין שהוא זוטר, פורץ דירות וגונב תיקים לזקנות ולא מתמקדים בקורבנות, באנשים שמתו מפשע שנאה מחריד". גנון הוסיף: "זה לא עניין פוליטי. הפוקוס הוא אף פעם לא על הקורבנות וזה מרתיח".

בעבר, גנון שילם מחיר אישי בגלל שאותו עבריין יצר לכאורה מניע לרוצח שבינתיים שוחרר. בגרסתו הוא טען כי גנון הטריד מינית קטינים ב"ברנוער" ולכן בא ונקם. גנון טען כי עבר חקירות מאוד קשות באותה תקופה שהיה חשוד. "הייתי עצור ועברתי דברים שהם לא פחות מחוויה של אונס, אני סובל מפוסט טראומה אני לא ישן כמו שצריך המצב הבריאותי שלי הוא לא טוב".

זירת הרצח בברנוער (ארכיון) (צילום: AP, חדשות)
זירת הרצח בבר נוער | צילום: AP, חדשות

הוא סיפר שבעקבות הפרשה מצבו הבריאותי והנפשי הידרדר: "עברתי שלוש בדיקות פוליגרף ונקבע שלא עשיתי דבר ואין נגדי שום חשד. לכן אני לא מבין למה להתעסק כל פעם באותו בנאדם שממציא סיפורים".

מנהל הברנוער לשעבר, סיפר שאותו עד מדינה היה "בן בית" במרכז: "גם לאחר האירוע הוא היה בקשר עם אנשים מה"ברנוער" וגם איתי הוא היה בקשר. צריך להבין מדובר במניפולטור ואני יכול להבין איך הוא הצליח להפיל אותי. אבל לא יכול להיות שהחוקרים קונים את הסיפורים שלו. הסיפורים שלו כמעט הרסו כל סיכוי למצוא את הרוצח האמיתי".