מסתמן כתב אישום נגד רה"מ גם בתיק 2000 (צילום: פלאש 90,יונתן סינדל, קוקו, חדשות)
מסתמן: זימון לשימוע - עד תחילת מרס | צילום: פלאש 90,יונתן סינדל, קוקו, חדשות

תיק 2000 (פרשת מוזס-נתניהו) היה המורכב ביותר להכרעה בעקבות הבדלי גישות קוטביים בין חברי הצוות שפועלים סביב היועץ המשפטי לממשלה. אמש (חמישי) פורסם לראשונה במהדורה המרכזית שהיועמ"ש מנדלבליט נוטה לאמץ את עמדת הפרקליטות שקובעת כי יש להאשים את ראש הממשלה בניסיון קבלת שוחד.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מנדלבליט עצמו הסתייג תחילה מהתיק וההקלטות שסיפק ארי הרו, ראש הסגל לשעבר במשרד ראש הממשלה שחתם על הסכם מדינה, שבהן תועדו שיחות של נתניהו עם מו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס. ההקלטות המתינו אצלו במשך 8 חודשים, עד שהיועמ"ש אישר לבסוף למשטרה לחקור את ראש הממשלה.

היועמ"ש כאמור הסתייג תחילה, אבל לחדשות נודע שהוא שינה את עמדתו ובנקודת הזמן הנוכחית הוא נוטה לקבל את עמדתה של עו"ד ליאת בן-ארי מפרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה ושל פרקליטות המדינה. הסעיף המסתמן הוא לא שוחד, אלא כאמור ניסיון לקבלת שוחד.

"ההחלטה מעלה סימני שאלה כבדים" (צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
יואשם גם? נוני מוזס | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

מבחינת לוח הזמנים הפרקליטות לא תסיים את התיק עד סוף השבוע הקרוב. תאריך היעד כרגע הוא לפרסם את הודעת היועמ"ש לזימון נתניהו לשימוע עד לסוף החודש, קרי בשבועיים הקרובים, או לכל המאוחר עד תחילת מרס. זאת, כדי להיות מחוץ לטווח חודש הימים לפני הבחירות.

מהליכוד נמסר בתגובה: "נראה שהיועמ"ש נכנע ללחץ של השמאל והתקשורת להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר - ולפני הבחירות. בשימוע אחרי הבחירות, כשראש הממשלה יתעמת עם עדי המדינה וכשיחקרו עשרות עדים שטרם נחקרו ושמוכיחים את צדקתו, כל הטענות נגד ראש הממשלה יקרסו לחלוטין. הזוי ששוקלים להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו שבלם לבדו את החוק לסגירת ישראל היום, כשאפילו לא חוקרים 43 שרים וח"כים שקידמו את החוק וקיבלו בעדו סיקור מלטף מנוני מוזס וידיעות אחרונות".