תמר כדורי והחשוד ברצח
תמר כדורי והחשוד ברצח | צילום: אסתי דזיובוב / TPS, באדיבות המשפחה, חדשות

אחרי שבית המשפט הורה היום (חמישי) לשחרר חשוד במעורבות ברצח בני הזוג כדורי מארמון הנציב - נחשף כעת, כי החשוד עצור כבר שלושה שבועות וחצי. בזמן מעצרו הוא הובא ארבע פעמים להארכת מעצר ובתקופה הזו, הוא נשלח פעמיים לבדיקות פוליגרף. בשתי הבדיקות היו תוצאות בעייתיות ולא חד משמעיות וזו הסיבה שהחוקרים ביקשו שוב ושוב להמשיך ולחקור אותו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

עד לרגע זה אין בידי החוקרים שום ראיה שקושרת בין הרצח של הזוג כדורי לבין דקירתה של הדר בצלאל, הנערה שהותקפה בארמון הנציב יום קודם לרצח באותו רחוב. לאורך החקירה החשוד טען שאין לו שום קשר למעשה והוא אף ניסה להציג לחוקרים ראיות לכך שלא היה במקום בעת שבוצע הרצח.

פרקליט החשוד, עורך הדין ניג'אם חלדון אמר: "לא הייתה למשטרה שום ראיה שקשרה אותו לאירוע הרצח. הוא הוחזק במעצרו בגלל זהותו". הוא הוסיף: "לא הוטח בפניו שום חומר שמחזק את החשד נגדו, לא הוטח בפניו שום חומר שמתייחס לעבירת הרצח ובכל החקירות הוא נשאל לעניין אם הוא מסתיר מידע או שהוא חושד באדם מסוים שביצע את הרצח". ‎

בניהם של הזוג כדורי שנרצחו בירושלים‎
בניהם של הזוג כדורי שנרצחו בארמון הנציב | צילום: החדשות‎

קודם לכן הותר לפרסום כי החשוד שנעצר ונחקר לפני כשלושה שבועות בחשד למעורבותו ברצח בני הזוג כדורי בדירתם בארמון הנציב לפני כחודש שוחרר היום בתנאים מגבילים, בהוראת בית המשפט. במשטרה שוקלים לערער על ההחלטה. בשלב הזה עדיין אין פריצת דרך בחקירת הרצח.

בני הזוג, בני 68 ו-71, נמצאו מתים בדירתם לפני כחודש. גופותיהם אותרו בדירתם הנעולה כשעליהן סימני אלימות קשים. לפי הערכות המשטרה השניים נרצחו כמה ימים לפני מציאתם, והרצח בוצע באמצעות סכין שהרוצח נטל עמו מהזירה.

הגופות אותרו ביום ראשון, 13 בינואר, לאחר שקרוביהם דיווחו לרשויות שלא הצליחו ליצור עמם קשר מאז יום חמישי שקדם לכך. והמשטרה מסרה מאז כי חלה התפתחות משמעותית בחקירה. שכניהם וחבריהם הקרובים של הנרצחים, בני הזוג ברוך, סיפקו עדות חשובה למקרה: "שמענו את תמי ויהודה צועקים", הם סיפרו. "עלינו במדרגות סביב השעה 12:00 בצהריים, הדלת שלנו הייתה פתוחה ושמענו את שניהם צועקים. יכול להיות שזה היה רגע קריטי, עד היום אני אוכל את הלב על זה".

עו"ד איתמר בן גביר | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את משפחת כדורי אומר בתגובה לשחרור החשוד בפרשה: "לצערנו החשוד לא נחקר בחקירת שב"כ ועושה רושם שנהגו איתו בכפפות של משי ולא הקשו עליו. התחושה של המשפחה שלא מיצו את ההליך מול החשוד, אך בכל מקרה המשפחה מתפללת שהאמת תצא לאור ושהמשטרה תמשיך לחקור ולברר את הרצח המזוויע של ההורים, בני הזוג כדורי".