אורי אנסבכר ז
אורי אנסבכר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

במערכת הפוליטית הגיבו בעצב ואבל לרצח הצעירה ביער בדרום ירושלים: אורי אנסבכר בת ה-19 מתקוע, שגופתה נמצאה אמש, הובאה היום למנוחות. הרצח המזעזע גרר תגובות רבות במערכת הפוליטית - וגם ראש הממשלה נתניהו התייחס למקרה הטרגי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"אורי אנסבכר ז"ל נרצחה אמש באכזריות מזעזעת בירושלים", כתב נתניהו בחשבון הפייסבוק שלו. "בשעה קשה זו כולנו מחבקים את משפחת אנסבכר ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ספד לה: "אני שולח תנחומיי למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על הירצחה ללא עת של אורי ז"ל", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "הלב נשבר מול אבדן החיים בשיא ליבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורה הגדול כבה".

גם יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין התייחס לאירוע וכתב: "הרצח המזעזע של אורי אנסבכר ז״ל בלתי נתפס. כולי תקווה שהרוצח יתפס במהרה וימוצה עמו הדין. תנחומי הכנים למשפחה היקרה שאיבדה בת צעירה ומבטיחה".

נתניהו. קורא ללכידות
נמצא את האחראים. נתניהו | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

יו"ר גשר, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, כתבה בטוויטר: "מסתכלת על הפנים הטובות והתמימות של אורי והלב נקרע. על החיים הקצרים שהיו, על החיים שהוחמצו ועל כל האנשים שנותרו כואבים בלכתה. אני מקווה שהמשטרה תגיע אל הרוצח המנוול במהרה ושהוא יישב מאחורי סורג ובריח עד ליומו האחרון. שולחת תנחומים למשפחתה ולחבריה של אורי ומקווה שלא יידעו עוד צער". יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר: "הזדעזעתי לשמוע על הרצח הנפשע של אורי נערה צעירה בת שירות לאומי, מהישוב תקוע. אני שולח את תנחומיי למשפחת אנסבכר באבלם הכבד ומקווה כי הרוצח או הרוצחים יתפסו במהרה וימוצה איתם הדין במלוא חומרתו. יהי זכרה ברוך".

זירת הרצח, שבוע שעבר
כל כיווני החקירה נחקרים | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

עשרות חוקרי משטרה, אנשי שב"כ ומשמר הגבול הגיעו הבוקר לזירה שבה נמצאה גופת הצעירה. האירוע - שתחילה נחשד כאירוע אובדני - נחקר כחשד לרצח, גם בשל סימני האלימות והדקירה שנמצאו על גופת הצעירה. על כל פרטי החקירה וגם על זהות הנרצחת הוטל צו איסור פרסום. 

חוקרי המשטרה - היחידה המרכזית של משטרת ירושלים - והשב"כ שהצטרפו לחקירה עיכבו מספר צעירים פלסטינים במקום, אבל בחלוף חקירה קצרה הם שוחררו. נכון לשעה זו אין בידי המשטרה חשודים. כל הכיוונים נחקרים – גם האפשרות שמדובר ברצח על רקע לאומני וגם האפשרות שמדובר באירוע פלילי. היום הותר לפרסום כי הצעירה שנמצאה ללא רוח חיים ביער בירושלים היא אורי אנסבכר, בת 19 מהיישוב תקוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו