האזינו: תגובת מיכל פרץ (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
נתניהו ושקד. ארכיון | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי להודיע בשבוע הבא על החלטתו לזמן את ראש הממשלה לשימוע. רגע לפני, נתניהו דורש משרת המשפטים איילת שקד להתערב בהליכים במשרדה, ולשחרר חומרים שעשויים לסייע לו במערכה המשפטית בתיק 4000. "הפנייה דחופה, החלטת היועמ"ש צפויה להתקבל בקרוב", כתב עורך הדין של רה"מ לשקד במכתב שפורסם הערב (שני) לראשונה במהדורה המרכזית.

המכתב המלא של פרקליט רה"מ נתניהו לשרה שקד 

פרקליטו של נתניהו, עורך הדין נבות תל צור, פנה לשרת המשפטים ודרש ממנה לדאוג לכך שמשרד המשפטים ישחרר תשובות ששלח למבקר המדינה מסוף 2016 ותחילת 2017, ובהן נטען לכאורה שלא היה פסול ביחסים בין נתניהו לבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ'.

מנדלבליט. "מסוגל לקבל החלטה נקיה?" (צילום: מארק ישראל סאלם, FLASH 90, חדשות)
יפרסם החלטתו בשבוע הבא? | צילום: מארק ישראל סאלם, FLASH 90, חדשות

לטענת נתניהו, משרד המשפטים מסרב למסור את התשובות המלאות שנתן למבקר המדינה למרות שהן נחלת הכלל. "אנו רואים בתשובות של משרד המשפטים למבקר המדינה משום מסמכים בעלי חשיבות רבה להגנת ראש הממשלה", נכתב. "לפיכך, אנו פונים אלייך בבקשה לקבל בהקדם האפשרי העתק".

תל צור טען במכתב שבתשובות המשרד נכתב אז שנתניהו בתפקידו כשר תקשורת לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת לפני שגובש הסדר ניגוד העניינים, ושכל החלטותיו נעשו לאחר הליך סדור ובתיאום עם הגורמים המשפטיים.

מסתמן: החלטת היועמ"ש בתיקי נתניהו - בתחילת שבוע הבא

כפי שמסתמן היום, היועמ"ש אביחי מנדלבליט יודיע בתחילת השבוע הבא על החלטתו לזמן את ראש הממשלה לשימוע לקראת הגשת כתב אישום.

עו"ד נבות תל צור (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
נבות תל צור. ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

אמש אמר מקורב לנתניהו כי "אם רוצים לחנוק אותו - הוא ייחנק", זאת לאחר שוועדת ההיתרים של מבקר המדינה דחתה שוב את בקשתו של נתניהו לקבל תרומות מבעלי הון לצורך מימון ההגנה המשפטית בתיקים שבהם הוא צפוי להיות מואשם. הוועדה גם הורתה לנתניהו להשיב את הסכומים שכבר קיבל ממקורביו ללא רשות או אישור.

לאור העובדה שהחלטתה של ועדת ההיתרים היא סופית ולא ניתן לערער עליה, בכוונת נתניהו לעתור לבג"ץ ולטעון שמדובר בהחלטה לא סבירה באופן קיצוני. מדובר במכה קשה עבור נתניהו, לא רק בגלל הסכום שעליו להשיב מיד - מיליון שקלים - אלא גם בגלל שיש לו חובות בגובה של מאות אלפי שקלים לפרקליטיו בעבר ובהווה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו