ראש העיר טבריה רון קובי (צילום: פלאש 90, חדשות)
ראש עיריית טבריה, רון קובי | צילום: פלאש 90, חדשות

אתמול בלילה ראש עיריית טבריה, רון קובי, הגיש תלונה במשטרה בגין איומים ברצח שפורסם בפוסט בפייסבוק ובפישקווילים שפוזרו ברחבי העיר. היום (שישי) עצרו השוטרים חשוד בן 17.5 שאותר בירושלים. החשוד הוא תושב העיר ובתום חקירתו הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בפוסט שכתב הצעיר נגד ראש העיר, הוא כתב: "אמן שתמות רון קובי. אתה הולך למות ואני ירצח אותך, תתכונן לשיחת טלפון או לכדור בראש". מיד עם הגשת התלונה, המשטרה פתחה בחקירת המקרה. החשוד אותר בירושלים ונעצר. על אחד הפישקווילים שפוזרו בעיר נכתב: "נפל לכם החשמל? קר לכם, זקוקים לחימום? חדש מבית נוע תנוע!! גוי של שבת למהדרין. רון קובי לשירותכם. המחלל שבת בפרהסיא דינו כגוי לכל דבריו".

השלטים המאיימים שפוזרו ברחבי טבריה (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
השלטים המאיימים שפוזרו ברחבי טבריה | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

בשלט אחר נכתב: "יהודים יקרים חשוב שתדעו: כמו שבעבירות על חוקי המדינה - ריגול ומסירת סודות מדינה לאויב, זו העבירה החמורה ביותר ובגידה במדינה ובדגלה. כך בעבירות על מצוות התורה".

"הפגיעה בשבת היא החמורה ביותר, כי זוהי פגיעה בריבונות של בורא עולם ובגידה בדגל הברית שבין ישראל לאביהם שבשמיים", כתבו על השלט. "בגידה בשבת היא בגידה בבורא עולם. על כן עונש התורה למחללי השבת הוא החמור ביותר - מחלליה מות יומת".

בתחילת חודש פברואר החל לראשונה לפעול "קו השבת" – קו האוטובוס שמפעילה עיריית טבריה בשיתוף ארגון "נוע תנוע" בעיר הצפונית. לנסיעת הבכורה הצטרף ראש העיר, רון קובי, שקידם את היוזמה. האוטובוס יפעל שלוש פעמים ביום, ויחבר בין השכונות בעיר לטיילת שלה.

התנגדות עזה מצד גורמים דתיים (צילום: החדשות)
התנגדות עזה מצד גורמים דתיים | צילום: החדשות

פעילות הקו נפתחה חרף התנגדותם העזה של גורמים דתיים בעיר. הגורמים מוחים על חילול השבת בחסות העירייה, וכן שבירת הסטטוס קוו בעיר. יש לציין כי הנסיעה באוטובוס נעשית ללא תשלום, וכי לוח הזמנים של הקו מפורסם לפני כניסת השבת.